Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire költséges egy újszülö...

Mennyire költséges egy újszülött? (többi lent)

Figyelt kérdés

Most derült ki hogy terhes vagyok és igazából minden érdekel a babákkal kapcsolatban.Hallottam már olyat hogy a baba 1-2 hetente kinövi ruháit??ez így igaz??A kismamám tényleg nagyon kimerültek?sokszor felkel a pici??Milyen idős kortól látogatható,vihető rokonokhoz látogatóba?(Én nagyon mennék mindig ismerőseimhez rokonoaimhoz,most sztem majd mégjobban mennék ha meglesz a baba)

Bármilyen kommentet szivesen fogadok a babákkal kapcsolatban!!Köszönöm


2012. szept. 6. 00:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyikre az a válasz, hogy: Attól függ. Minden baba más. Ha te szeretsz mászkálni, látogatóba menni, akkor a baba is hozzá fog szokni. Sok baba szereti a babakocsizást, kocsizást, zötykölődést, hintázást, mert pocakban is ez vette körül. Lehet, hogy sokkal nyugodtabban alszik így, mint otthon a csöndben. De lehet pont a fordítottja is. Ha a baba bírja, mászkálj nyugodtan, miután kipihented magad, de ne erőltesd meg magad. És igen, a kismamák fáradtak. Nem csak a baba miatt. A szülés, az izgalmak, a vérvezsteség, hormonális hatások.... Az elején érdemes pihenni, és a szöveteknek is regenerálódnia kell. A bacik miatt kb. 1 hónapot várjatok a családjárással, közeliek jöhetnek akkor, amikor te úgy érzed, hogy el tudod őket viselni. ha segíteni jönnek, akkor meg csak jöjjenek nyugodtan :) Ha pedig úgy veszed észre, hogy a tejci mennyisége csökkenne, akkor is érdemes takarékra rakni magadat. Volt időszak, amikor bármit csinálhattam, és volt, amikor még a porszívózás is túl sok erőt vett ki belőlem. Ilyenkor az a legfontosabb, hogy tejci legyen (ezért érdemes halogatni a sportot is, bár a hátizomgyakorlatok jól jönnek). A ruhácskák pedig... ugye a baba hosszát vagy életkorát adják meg a ruhán. 56, 62, 68, 74.... és így tovább 6 cm-enként. Kb egy hónapig tart egy méret, de ez is sok mindentől függ. Nem egyformának születnek, és nem azonos mértékben nőnek. testalkatuk is különbözik. Kismamák között mennek a babaruhák ide-oda. Ennyi idő alatt nem mennek tönkre. Van 14 éves ruhácskánk is, és olyan is, ami már legalább 8-10 babán volt. Nem érdemes mindenből újat meg nagyon drágát venni. Inkább ababakocsi az, amire érdemes költeni, pláne, ha több babát terveztek. Meg nekem sokat jelentett a légzésfigyelő. Nyugodtan aludtam. És érezd jól magadat, legyél boldog, kívánok sok örömet a terhességben és a kicsiben! Minden baba ajándék és öröm. Én már csak tudom, sokgyerekes anyuka vagyok. Imádom őket!
2012. szept. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ah, igen, a ruhákról még: jók a drágább, márkás cuccok, de ezek, amik örökölhetőek. Az olcsók tönkremennek. Viszont másodkézből már olcsó a márkás.Szinte mindenhol az lehet kapni, de nem jó az áthajtós nyakú, mert az kitágul. És az sem, aminek a hátulján van a patentolás fordított T alakban. És az a jó rugdalózó, aminek a lábfeje úgy van kialakítva, hogy elöl egyáltalán nincs varrás a lábszár és a lábfej között, hátul meg csak a saroknál van varrás. Sziasztok!
2012. szept. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenből újat és szuper divatosat akarsz a babának, akkor igen drága. Ha megelégszel a használttal, akkor kb. pelenkára meg popsitörlőre kell költeni az elején. Tapasztalatunk szerint óriási mennyiségű használt ruhát keringetnek a kisgyerekes családok egymás között. Mi a pelenkázótól kezdve az autós ülésig mindent úgy kaptunk és adjuk majd tovább. Nem a mienk a legdivatosabb babakocsi, de a célnak megfelel, biztonságos, tiszta.

Minden baba más, az elsőnk rossz alvó, társaságot nem kedvelő természet volt picurnak, a másik egy társasági tündérke és nagy szuszék, de mindkettő csodálatos, szeretgetni való, ahogy már előttem írták a babákról általában...

2012. szept. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet általános választ adni!

Nekünk pl. 40-50 ezerbe biztos van egy hónapban a babánk! Ennél lehet több és kevesebb is!

2012. szept. 6. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szia.

Egyetértek az egyik hozzászólóval, hogy nem feltétlen muszáj mindenből a legdrágábbat megvenni, az nem biztos hogy jó is. Mi például rengeteg kisruhát kaptunk tesómtól, barátnőktől, ismerősöktől. Persze én is vettem neki újakat. Újszülött korban a pici babák szinte esznek-alszanak. Hozzám a közelebbi rokonok már a második héten jöttek, nem is igazán örültem neki, mert egy kicsit szerettem volna még "pihenni" zsongás nélkül. Az ismerősök kivárták a 6 hetet. Hogy mikor lehet közösségbe vinni, én már a harmadik héten vittem mivel menni kellett tanácsadásra. "még jobban mennék ha meglesz a baba"- na azt majd látod ;) mindenesetre gratulálok :)

2012. szept. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha tente nem is de 1-2 havonta tuti kinövi a ruháit. Egy pici baba (1 év alatti) minimum 40-50ezer forint havont, az hogy hogy alszik egyén függő. A fiam már újszülöttként 7 órát aludt egyhuzamban 2 hónaposan 9 órát, 4 hós kora óta minimum 13 ébredés nélkül (persze mikor megfázott vagy egész piciként hasfájós volt 2 napig akkor nem nagyon aludtunk.
2012. szept. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Kb. 2 óriáscsomagos pelust számolhatunk havonta, az legyen kb. 15000 max. meg popsikenőcs. Mi nem használunk egyéb kozmetikumokat és a tisztítószereket is minél természetesebbet (mosódió, mosószóda), mandulaolaj meg hámosító mindig van otthon.Érzékeny a gyerekek bőre. Ha nem használsz olyat, ami kiszárítja, akkor nem kell rá krém. De a gyógyszertári fürdető is jó, és csak 600 Ft körül van. Bébiételeket se nagyon vettünk. Nem főzök se zsírosan, se fűszeresen, hamar ehette azt, amit mi. A bébiételeket utálták. Ált. volt itthon egy doboz tejpép tarcsinak, ami mindig meg is romlott, annyira nem kellett. Akkor lesz drága, ha kell vinni ide-oda (programok, tanfolyamok, sportolás....) Az már húzós, pláne, ha több gyerek van. Nekünk inkább a cipővásárlás okoz gondot, mert nő, mint a gomba, és jó cipő kell, mert lúdtalpas, de el is tapossa, nem örökli a kisebbik. Ha nem örököltök bútorokat, babakocsit, hordozót, babakádat, akkor gondold végig, mi lesz a praktikus. Pl. én a mai fejemmel nem vennék pelenkázót, inkább valami szekrényt, amibe jól beleférnek a baba holmijai, és merev aljú pelenkázóbetétet csak odaraknék a kiságyra, meg később egy nagyobb betétet tartanék arra, hogy az ágyra letéve pelenkázzam, úgyis ide-oda gurul, nem mertem pelenkázóra rakni. Vagy valami komódot, amire csak ideiglenesen ráraksz egy bútorlapot. És a kiskádat is meggondolnám, hogy milyet. ha amúgyis a fürdőben fürdik, mert elég meleg, akkor olyat, amit rá lehet rakni a kádra, nem kell állvány. 4-5 hónaposan meg ültetővel a kádban. Persze ha sikerül örökölni, akkor ahoz alkalmazkodik az ember, ami ingyen van. Nekünk nem kellett semmit se venni az 1. babánál, ruhát csak az én lelkemnek vettem egy szép kis bodyt. 5 hónaposan kellett az első ruhát venni neki, de akkor már 92-eset. ha nem nő ilyen gyorsan, akkor később is elég lett volna. Csak kiságyat és pelekázót csináltattunk asztalossal, hogy olyan legyen, amilyet elképzeltem. De a pelenkázót megbántam. Lehetett volna ennyi pénzből valami praktikusabbat is.
2012. szept. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
23%
Az gyerekhez kellő dolgok beszerzése amik akkora kelenek mire megszületik. Alsó hangon 500ezer forint.
2012. szept. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Lehet kapni jó minőségű, olcsóbb pelust is. 100 db-ot 4000 ft-ért, ruhákból is lehet használtat venni, egy kisbaba úgysem tudja a ruhákat "elhordani". Mindenki magához mérten költ és tesz dolgokat. Ez csak rajtad múlik.


A babák meg nagyon különbözőek. Lehet, hogy felkel sokszor, de az is lehet, hogy egyszer sem.


A lényeg, hogy mindent úgy csinálj, ahogy neked jó, ne fordulj ki önmagadból és minden menni fog a maga útján :)

2012. szept. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mi ruhát alig vettünk: ha nem vettünk volna egyet sem, akkor is bőven lett volna elég, annyit kaptunk az ismerősöktől. Gyorsan kinövik a gyerekek, hát mindenki elajándékozza. Egy párat vettünk, mert megtetszettek, de simán elég lett volna az is, amiket kaptunk. Biztos, hogy te is egy csomót fogsz kapni. Ha meg nem eleget, akkor is van egy csomó bababörze, gyerekcuccot aztán mindenhol lehet kapni használtan. Újonnan ne vegyél, a múltkor pont néztük a bevásárlóközpontban, milyen horribilis összegeket képesek elkérni olyan ruhákért, amelyeket a gyerek tényleg pár hét alatt kinő - csak, mert márkás...

Hogy hányszor kel fel és mennyire fárasztó, azt gyereke válogatja. Van, amelyik szinte kezdettől átalussza az éjszakákat (a mienk 2 hónapos korától aludta át), van, amelyik még 1-2 évesen se. Azt is gyereke válogatja, hogy mennyire lesz könnyen kezelhető, eszik-alszik-mosolyog, vagy éppen akaratos.

A látogatásnál annyi a lényeg, hogy beteg emberhez ne menjetek, és beteg ember se menjen hozzátok. Aki egészséges, az elég, ha kezet mos, mielőtt hozzáér a babához. így már akár az újszülöttet is lehet mutogatni. Annyi, hogy ne ébresszétek fel csak azért, hogy ismerősöknek mutogassátok, stb.

2012. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!