Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kaptunk 3 nagy csomag babakajá...

Kaptunk 3 nagy csomag babakaját, ami egy hónapja járt le, adható még?

Figyelt kérdés

ugye elvileg 2 évig állnak el, és eléggé biztonsági ráhagyással dolgoznak. aki adta azt mondta h az ANTSZ bevizsgáláskor még a lejárati dátum után 3 hónapig jónak ítéli...


másik: marha húsos ez az étel. Ha még nem evett ilyet, előszörre mennyit adjak belőle? (mert ugye a hús arány nem olyan nagy benne)


2012. szept. 6. 12:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Én nem adnám oda neki.
2012. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Én nem adnám :(
2012. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Ha lejárt én sem adnám neki!
2012. szept. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

Ha lejárt a szavatossága én inkább nem adnám oda.

Inkább menjen kutyusnak, cicának, de kisbabának semmiképpen se.

Belegondolni is rossz, hogy olyan ételt adjak egy csecsemőnek, ami lehet, hogy két éve porosodik a polcon.

2012. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt a gyermekednek adnád az egy hónapja lejárt marhahúsos kaját, szerintem kóstold meg nyugodtan te magad. Rögtön tudni fogod, hogy mit csinálj a többivel.
2012. szept. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
Én sem adnám. Azért a piciknek nagyon érzékeny még a gyomruk, jobban, mint a felnőtteké. Ha gyomorrontást kap tőle, az nagyon rossz lenne.
2012. szept. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Edd meg te....
2012. szept. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
46%

Persze nem tudom ki milyen anyagi helyzetben van , ha rászorulnék az alábbit tenném.

Én megkóstolnám majd ha ehető ,nem avas stb .. megfőzném ,felforralnám és úgy odaadnám ,ha hasfájás sincs akkor a többit is.Én úgy gondolom nem lehet baja a kajának ergo a babának sem.

2012. szept. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%
Semmiképpen nem adnám oda, és én sem enném meg a lejárati időt 30 nappal túllépő konzerveket.
2012. szept. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

Én sem adnám oda, pedig 38 ezer forint a gyedem, és előfordult már, hogy hó végén csak a gyerek evett főtt ételt... Gondolkodás nélkül megeszem a 2 napja lejárt túró rudit, az 1 hete lejárt joghurtot, semmi baja sem volt egyiknek sem (párom tejdiszkontban dolgozott, van tapasztalat). De a gyereknek semmit sem adok, ami lejárt, pedig második baba, és nem vagyok paramami. Nekünk is volt lejárt bébiételünk (amikor megszületett a kisfiam, akkor kaptuk ismerőstől, 10 hós kortól volt adható, de mire annyi idős lett, addigra lejárt), én a kutyánknak adtam, hálás volt érte! :) Hamarabb adnék zacskós levest a 20 hónaposomnak, mint lejárt szavatosságú ételt. A szavatosság végül is azt jelzi, hogy meddig vállal garanciát a gyártó a termék minőségéért, élvezeti értékéért, és azért, hogy a benne lévő összetevők emberi fogyasztásra alkalmasak. Ez nem jelenti azt, hogy szükségszerűen "romlott" az étel a szav.idő lejárta után, de babán, gyereken szerintem nem kísérletezünk. Vagy nem lesz semmi baja, vagy ételmérgezést kap. Én nem kockáztatnék. Ráadásul húsos menü, ahogy írod, még inkább necces.

A különböző húsokat én kóstoltattam, de csak 1 alkalommal, a második alkalomnál mert teljes adagot kapott, ha nem volt gond. Tehát szárnyas, sertés, marha, hal, ezeket mind leteszteltük először, hogyan hat a pocijára. De van, aki nem teszi, és nem biztos, hogy muszáj, én így csináltam. Viszont a szárnyasokat egy kalap alá vettem a védőnőnk javaslata alapján, tehát ha ment a csirke, akkor a pulykát pl. már nem kóstoltattam, mert ugyanúgy szárnyas hús.

2012. szept. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!