Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha két hónapos babám megkapta...

Ha két hónapos babám megkapta a pneumococcus elleni védőoltást, akkor a többi ismétlőt is kötelezően meg kell kapnia, akkor is, ha már én nem szeretném beadatni neki?

Figyelt kérdés
Esetleg lehet valami baj, ha többször nem kapja meg, de az elsőt megkapta?
2012. szept. 7. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Az ég világon semmi baja nem lehet! De minek adattad be az elsőt ha a többit nem akarod. Jó lenne pedig. Az enyém is megkapta őket és makk egészséges. Azt hiszem kötelezővé is akarják tenni, mert egyre több a fertőzött gyerek. Na a betegségbe viszont bele lehet halni. De ez a te döntésed, csak azt írtam én miért adattam be neki. :)

Még egyszer mondom, semmi baja nem lesz ha a többit nem kapja meg, viszont a védettség sem alakul ki.

2012. szept. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A teljes védettség csak akkor alakul ki, ha a teljes oltási sort megkapja a kicsi. Baja nem lesz attól,ha nem kapja meg (itt konkrétan arra gondolok, hogy az ismétlős oltás hiányától pl: nem lesz lázas, de a betegséget gond nélkül elkaphatja, mert nem alakult ki a védettség), csak így fölösleges volt az az egy is.
2012. szept. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az orvos ajánlotta, de én már nem vagyok biztos benne, hogy jót teszek-e vele. A lényeg, hogy még meggondolhatom magam, ha úgy alakul...
2012. szept. 7. 13:23
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Én beadatnám. Minden ajánlottat be fogok adatni, mert a kötelező sort 30 éve hozták, és azóta nagyon sok vírus mutálódott. Ismerős gyerekorvos és csecsemősnővér is erősen ajánlotta.

26+4 hkm

2012. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Miért nem akarod beadatni? Sok felesleges szenvedéstől megkímélhetnéd a gyerekedet. Emlékszem a mi gyerekkorunkban 25-30 éve havonta betegek voltunk, valami apró-cseprő láz, orrfolyás, köhögés, ez-az. Az én gyerekeim, hála a védőoltásoknak kb 1-2 alkalommal betegek évente. Én örülök hogy van ilyen lehetőség, és nem olvasok rémhírterjesztő hazug oldalakat, a védőoltásokról. Aki ezt terjeszti, akkor is vállalja valyon a felelősséget, ha belehal egy gyerek olyan kórba ami ellen van védőoltás?
2012. szept. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Még jobban utána akarok járni, majd elválik. Lehet, hogy többet árt, mint használ...
2012. szept. 7. 18:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért árt szerinted? Leírnád?
2012. szept. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Milyen veszélyt jelent a baktérium?


A pneumococcus mikroszkóp alatt.

A 2-5 év alatti gyermekek immunrendszerének éretlensége magyarázza, a kórokozó különös veszélyességét ebben a korcsoportban. Véráram fertőzés és agyhártyagyulladás esetén, a betegség nem ritkán olyan rohamos lefolyású, hogy az antibiotikum kezelés elkezdésére nincs idő. A beteg meghal. 5 éves kor alatt, évente 700 000 áldozatot szed a világon."


[link]

2012. szept. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

""A pneumococcus fertőzés a fejlődő országokban a két évesnél fiatalabbak körében a vezető halálokok egyike. Ez a baktérium önmagában több halálért felelős, mint bármelyik, védőoltással megelőzhető kórokozó" - mondta Dr. Újhelyi Enikő, a Szent László Kórház Gyermekintenzív osztályának osztályvezető főorvosa."


[link]


Komolyan azt gondolod, az a kisebb kár, ha nem folytatod a beadatását?

2012. szept. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%

Egy harmadikat is linkelek. Tudod, a tudósok nem véletlenül tudósok, és ma nem véletlenül 70-100 évig él az ember. Ezt nem a homeopátiának, hanem a tudománynak és az orvosoknak köszönheti. Homeopátiás/természetgyógyászatos időben, azaz több mint száz évvel ezelőtt, amikor még nem mindenkinek tellett orvosra, és nem volt még megfelelően fejlett az orvostudomány, olyan 40-50 év volt az átlagéletkor. Régebben pedig 20-30.


[link]

2012. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!