Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hós babám semmit nem akar...

14 hós babám semmit nem akar enni, csak iszik! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kicsi korától kezdve nehezen ment a hozzátáplálás, ezért sokszor szüneteltettem is neki. kb. 7-8 hósan is még azt mondtam, hogy 1 éves korára is még mindig tápszert fog enni, ennyire rosszul ment. Most viszont, ha meglátja a kanalat azonnal rázza a fejét, hogy nem kéri és össze szoritja a száját és jön a sirás-rivás. ha a kezébe adoma szilárd ételt, eszik belőle pár falatot, majd széttrancsirozza és eldobja. Próbáltam sok féleképpen, de sehogy nem eszik szó szerint pár falatnál többet semmiből! nem tudom mi tévő legyek! nagyon aggaszt, mert csak kb. 9,5 kg és most már nagyon soványkának látom. az a módszer sem válik most már be, ha lekötöm a figyelmét, vagy ha utána megyek játék, menés közben. kapott nem olyan régen aktiferint, de az sem segitett sokat. nem válogatós, csak nem akar enni! esetleg aki volt ilyen helyzetben, hogyan oldotta meg?


A válaszokat előre is köszönöm!


2012. szept. 8. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Most már nagyon nehezen szoktathatod rá,nagy türelemmel. Még 5-6 hónaposan kellett volna elkezdeni.
2012. szept. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a fogaival szenved? Mert a fiam sem evett olyankor semmi szilárd ételt, csak folyadékot ivott, ételből max. pépeset. Amikor megszűnt az adott fog vagy fogak miatti szenvedés, akkor utána úgy evett, mint a kis angyalok.:)

De ez már nagyobbacska korára volt jellemző.

Kb. fél éves korától olyan 1 éves koráig a fiammal is kész kínlódás volt az evészet. Volt, hogy ő sírt, én is sírtam. Volt olyan is, hogy anyósom a fakanállal, apósom a fazékkal csörgött, hogy csak pár falat ételt egyen a fiam, a férjem már nem is bírta nézni, inkább kiment. Meg kellett találni azokat az ételeket, olyan állagúakat, pontosan azt az időpontot, amikor és amit hajlandó volt enni. Én nagyon sokat szenvedtem azokban az időkben, hogy egyen egy pár falatot, de szerencsére nem volt ez olyan nagyon hosszú időszak, mert 1 éves kora után igazi kis bélpoklos lett.:)

És most is. Most meg az a baj, hogy olyan mohó, hogy sokszor majd meg fullad.

Amúgy hiába látod vékonynak a babádat, azért nem olyan vékony. A fiam 1 évesen volt 10,60 kg. A rokonunk kisfia 1 évesen 9 kg.

Szóval kitartás!:)

2012. szept. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, a magyarázatodban írtál 7-8 hónapos kort, azt hittem, most annyi idős, közben már 14 hónapos a gyerkőcöd.:)

De tényleg kitartással próbáld meg megtalálni azokat az ételeket, amiknek az állaga, íze is olyan, amit szeret, esetleg a megfelelő időpontot az etetéshez.

2012. szept. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem fogzik a gyerek?

Védőnőnek elmondtad mi a problémád? Mióta tart?

Az enyém sem eszik olyankor kanalasat amikor fogzik, alig rágcsikál vmit, a tápszert is alig fogadja el.

2012. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De igen, jönnek sorban a fogai! de kicsinek sem volt jó evő. persze, hogy beszéltem védőnővel és doktornővel is, ő mondta a cseppeket! nem most kezdem el az ételekre szoktatást, hanem már 4 hós kora óta, mivel tápszeres volt szinte az első pillanattól. ha "jól" is eszik, akkor is nagyon le kell kötni a figyelmét, pl.: addig csomagolt cukrot adok neki egy tálba és azt próbálja bekapni, dobálja, stb... igy cselesen beadom neki a falatokat. az állagot is folyamatosan próbálgatom, hol saját főzt, hol bébiétel, hol darabos, hol pépes, hol kifli, kenyér szél, húsgolyó szóval, midennel próbálkozom, régebben két pofára ette a krémtúrót most 3 falatnál több abból sem kell.
2012. szept. 8. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!