Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha kisbabám fintoro...

Mit tegyek ha kisbabám fintorog, öklendezik, kirázza a hideg a répától?

Figyelt kérdés
4 hónapos elmúlt a Kislányom. 3 napja kezdtem el a hozzátáplálást. Eddig minden alkalommal öklendezett, meg kirázza a hideg egy-egy falatra! Természetesen fokozatosan kezdtem, először csak nagyon picit adtam neki! Sőt még most is. Mit tanácsoltok, mit tegyek? Várjak pár napot?

2012. szept. 8. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ragaszkodnotok a répához. A legtöbben egyébként valamilyen édes almával kezdik.
2012. szept. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nem ízlik neki,akkor ne erőltesd.Nálunk is voltak ilyen reakciók a bolti bébiételtől.Főleg a zöldséges készítményektől.Adj neki gyümölcsöket,és próbálj ki más ételeket is,hátha azt jobban elfogadja.Én barackkal,és almával kezdtem.Utána jött az almás krumpli,majd a sütőtök.A répát csak hússal fogadta el jóval később,de még ma sem a kedvence.
2012. szept. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A répát is keverheted almával, nagyon finom!


A babák szívesebben kóstolják meg azt, amit maguk raknak a szájukba. Hagyd ott neki a répapürés kanalat, el se tudod venni tőle. :)

Ami még nagyon finom szokott lenni: anyu és apu ebédje. Ha látja, hogy te eszed, ő is kíváncsi lesz rá, és ki akarja próbálni.

Elsőre lehet, hogy kirázza a hideg, meg fintorog, de rá se ránts. Nem lehet mindent elsőre szeretni.


Egyébként is még csak 4 hónapos, bőven ráértek a kóstolgatással. Még hónapok telnek el, mire zöldségfélék tesznek ki egy teljes étkezést.

2012. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

óóó ha még csak 4hónapos,akkor nincs ok aggodalomra!!

szerintem inkább gyümölccsel kezd,és előszőr ha két falatot eszik meg akkor annak is örülni kell.

2012. szept. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen a répa nem egészen jó próbálkozás elsőnek, ha csak nem édes répa.

Inkább barack, alma,körte ezek most mind vannak frissek.

2012. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

És akkor mi van, ha nem eszik répát???

Adj neki mást.

Főleg, még nagyon pici, nem is kell erőlködni ezen.

2012. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha elsőnek ezzel kezdtétek nem is csodálkozom. :) Nálunk elsőnek alma volt, aztán őszibarack. Ha azokat sem fogadja még el akkor nincs kész még erre a fajta táplálásra, akkor várj pár hetet, és kezd újra. Nekünk ez jött be.
2012. szept. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a tanácsokat! Megpróbálom majd a krumplit. Gyümit azért nem szeretnék, m egyébként is nagyon sok a gyomorsava, amire gyógyszert is szedünk, és pont ezért szeretnék egy étkezést kiváltani valami táplálóval. :) Várok a répával. :)
2012. szept. 8. 21:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem meg azért öklendezik, mert a répa valamelyest darabos - ezért szokták az első pár alkalommal gyümölcslével kezdeni. Sem a répát, sem a krumplit nem tudod folyósra csinálni.

Én várnék, nyilván nem érett még meg erre a történetre.

2012. szept. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!