Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos kisfiú még nem...

14 hónapos kisfiú még nem eszik kézzel, a szájához tudja emelni a falatot de nem eszi meg, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Húgom kisfiáról van szó. Eléggé aggódik, mert a picit tornáztatják dévényes gyógytornásznál (én is jártam a kislányommal), már javult a mozgása de nem eszik egyedül kézzel. Pedig imád enni, nagyon jó az étvágya. A cumisüveget se fogja, tesóm itatja még mindig. A gyógytornász szerint idegrendszeri éretlenség, de nem az ő szakterülete, viszont nem tudta megmondani, hogy ki tudna segíteni.

Van valakinek tapasztalata, ötlete? Hogyan lehetne ösztönözni a gyereket, hogy be is vegye a szájába az ételdarabokat?


2012. szept. 8. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Fejlődésneurológiára kérjenek beutalót a gyerekorvostól.

Egyébként semmit nem vesz a szájába (rágóka, kavics, játékok...)? Felcsippenteni tud apróbb dolgokat?

2012. szept. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, az a helyzet hogy voltak már neurológusnál de egy idősebb orvos volt, aki azt mondta hogy nincs a gyerekkel semmi baj, és hogy hülyeség a dévény-módszer :-( TSMT tornát is csinálnak otthon.

Szerintem a tárgyakat a szájába veszi, azt hogy felcsippent-e apróbb dolgokat azt nem tudom, megkérdezem majd a tesómat erről.

2012. szept. 8. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a tárgyakat beveszi a szájába, akkor nem lehet akkora gond. Lehet, hogy csak nincs kedve egyedül enni. Kekszet, pufit, ilyesmit adtak már a kezébe? Azt megeszi?
2012. szept. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, pufival is próbálkoztak, és sokminden mással is. Én azt tanácsoltam a húgomnak, hogy akkor próbálja amikor nagyon éhes a kisfiú, hátha akkor megeszi egyedül is.
2012. szept. 9. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!