Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Glutén bevezetése! Most akkor...

Mókica84 kérdése:

Glutén bevezetése! Most akkor mit jobb adni neki baba kekszet vagy háztartási kekszet? Többi lent!

Figyelt kérdés

6 hónapos a kislányom védőnő javaslatára most akarom elkezdeni a glutén bevezetését amire javasolta a babakekszet és a háztartási kekszet is.Ma megnéztem a háztartási keksz összetételét amibe glutén mellett sok olyan dolog is szerepel ami fejtörést okoz pl:tej és tojáspor.viszont az ismerős anyukák között sokan ezzel kezdték a glutén bevezetését.az érdekelne h ki mivel kezdte és volt e valakinek gondja a Hzt keksszel?

mindenki válaszát előre is köszönöm


2012. szept. 8. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Ne aggódj annyira te is felnőttél és szerintem anyukád biztos hogy neked is a legjobbat akarta mint ahogy te a sajátodnak!Én sima babapiskótát adtam neki azt szépen eltudta majszolni és igen abban is van tojás és nem lett semmi baja .Ne hidd azt hogy rohamot fog kapni ha allergiás rá maximum kipöttyösödik akkor tudod hogy attól van.És majd megpróbálod később bevezetni.Én háztartási kekszet reszeltem az elején az almába.De azt majszolgatni nem adtam neki mert hamar összetört és az veszélyes volt a lenyelés szempontjából.
2012. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Szia! Az én kisfiam is 6 hós, 1 hónapja elkezdtük a hozzátáplálást zöldséggel-gyümölccsel,és én is itt vagyok, hogy elkezdeném a glutént. Nálunk a gabonapelyheket javasolták. A védőnő adott egy táblázatot, aminek a végén a kekszek tiltólistán vannak. Én semmiféleképpen nem kezdem háztartási keksszel, de még babakeksszel sem. Tele van cukorral, az adalékanyagokról nem is beszélve...
2012. szept. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én a védőnőm tanácsára elkezdtem babakekszet adni 5 hónapos kora körül a babómnak, nincs semmi baja tőle. Háztartásit nem javasolta.
2012. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Szia.Nekünk a védőnő háztartási kekszet mondott:Naponta egy fél vagy kétnaponta 1 egész keksz.4,5 hósan kezdtük el a hozzátáplálást és semmi baja.Mi is felnőttünk pedig régen nem volt ilyen hogy ezt lehet azt majd ekkor,csak egy fél keksz gluténmentes,tehéntejet ne adj a gyereknek stb...És nem is volt annyi allergiás gyerek mint a mai világban
2012. szept. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én sógornőm meg védőnő..nos most ezt kell tanácsolniuk, hogy ilyen korán adjuk a kekszet..mert kísérleteznek..meg akarják nézni, hogy nő vagy csökken az ezekre az összetevőkre érzékenyek száma..tíz éve amikor az elsőt szültem még tilos volt kekszet adni egy éves kora előtt..nagyon sok glutén és egyéb érzékeny gyerek van abból az időből a statisztikák szerint..most azt próbálják ki, hogy ha korábban bevezetik akkor nő vagy csökken a számuk..sógornőm tanácsára nem adok a hat hós gyerekemnek kekszet..viszont neki, a többi kismaminak ezt kell ajánlania..kíváncsi leszek a harmadik gyerekemnél mi lesz a trendi..mit találnak majd ki..
2012. szept. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nekünk a védőnő mondta hogy 5 hónaposan kezdjem el a glutén bevezetését, háztartási keksz+alma reszelve együtt. Szegénykémnek nagyon nehéz volt hozzá szokni ehez, pedig napi 1x kapta/kapja, volt hogy annyira grimaszolt hogy kihányta (ez vagy 3x volt) most meg már imádja (most 8 hónapos)

nekünk semmi gond nem volt a háztartási kekszel.

Szerintem adhatod neki nyugodtan.

2012. szept. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elfelejtettem leírni hogy a védőnő azt is mondta hogy npi egy fél kekszet adjak neki. Almát mindegy hogy mennyit adok, de fél keksznél többet semmiképpet sem szabad.
2012. szept. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

süthetsz neki te is, akkor legalább tudod, hogy adalékanyagmentes

2012. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!