Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem érdekli az evés örökmoz...

Ha nem érdekli az evés örökmozgó 1 év körüli babátokat akkor erőltetitek, lekötitek játékkal stb trükközve hogy egyen vagy ott akkor vége az evésnek?

Figyelt kérdés
Mindig azt olvasom/hallottam mindenhol, hogy egy babának-gyereknek még természetes az éhségérzete tehát akkor eszik ha valóban éhes és ezt nem szabad elrontani erőltetéssel meg trükközéssel meg hogy "erőszakkal tömöm". És én próbáltam is így csinálni, Napi 5 alkalommal kínálom de minden jobban érdekli, gondoltam hogy hát ha nem éhes (kimászik az etetőszékből, pontosabban kimászNA de be van kötve, vigyorogva kiköpi az ételt, kibrümmögi kicsapkodja a kanálból, kanállal, veri az ütemet a széken szóval játszik mint aki nem éhes). Ilyenkor kiveszem gondoltam csak rájön hogy a megadott időpontokban érdemes enni máskülönben éhen marad. Nem akarom kergetni az étellel a lakásban meg tévé elé ültetni (barátnőm ezt javasolta hogy nézessek vele reklámot mert közben csak bámul és úgy meg lehet etetni). Viszont 1 éves státuszon jártunk pár napja és nem tartják megfelelőnek a fejlődését súlyra és hosszra sem. Most eltöprengtem rajta hogy lehet hogy én rontottam el, és szegény éhezik, mert nem trükköztem bele a megfelelő mennyiségeket?
2012. szept. 8. 21:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
4120 al született és 60 centivel. Most 8700 gramm 77 cm. Az orvos szerint a gyarapodás üteme van lelassulva illetve stagnál hónapok óta, illetve ahhoz képest milyen nagynak született, kicsi a súlya.
2012. szept. 8. 21:54
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam, ilyen idősen, mikor elkezdett járni, az istennek sem ült meg a székben. Először állva evett, úgyhogy az etetőszék egyik oldalához húztam a fotelt, a másikhoz meg a székemet, arra ültem, így járkált, én meg etettem közben. Ő éhes volt, mert szívesen fogadta az ételt, ha kivettem a székből folyton tátogott a kanál után. Mikor biztosan ment, én bizony mentem utána, és adagoltam a szájába az ételt. TV elé ültetés nekem nagyon nem tetszik, ne szokja meg, hogy evés közben TV-t néz. Ne aggódj, ez az időszak is elmúlik, de hát, minden annyival érdekesebb, mint az evés. Csináltam neki pikniket is. Egy színes törölközőre ültünk le a földre, ott etettem. Mikor kisebb volt, akkor meg gy Tigrissel báboztam neki, együtt ettek: egy a babának, egy a Tigrisnek.
2012. szept. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nálunk rendben vana súlya, de én is trükközök, ráadásul egyébként is kis adagokat igényel.

Szintén kimászna, de kaja közben beszélgetek neki, bábozok, játékot adok a kezébe, újságot lapozgat, közben mondom, mit lát, kéri a mellettem lévő hűtőről a hűtőmágneseket, azokkal történetezek, stb.

TV előtt volt 1-2 alkalom, de gyorsan abbahagytam, mert tisztában vagyok vele, hogy nem szabad, de akkor beteg volt, csak az volt a megoldás.

Szóval szerintem is próbálkozz, akár játékkal közben, majd elmúlik ez az időszak is.

2012. szept. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, rémálom az etetés mostanában. Én nem szoktam ráhagyni, inkább játék közben becsempészek pár falatot, vagy ha etetőszékben eszik, olyan mesét kapcsolok, amit szeret, és akkor van esélyem. Tudom, nem a legjobb taktika, de az én kisfiam képes lenne egész nap sem enni, és ételért sem sírt még soha, hogy éhes lenne. Ja, és ha mondjuk a 2. étkezését akarja már kihagyni, tápszert adok. 1 kimaradhat, de 2 nem.

Mondjuk a fejlődéssel nincs gond, 56 cm és 4000 g volt mikor született, most lesz 1 éves és 9600 gramm. A magasságát majd most mérik a státuszon, de 80 cm körül van.

2012. szept. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezekszerint nem lehet rájuk bízni hogy természetes éhség jelentkezzen hanem így is úgy is beléjük kell diktálni?? Olyan furcsa ez nekem. Régen akkor mi lett volna egy ilyen gyerekkel, éhenhal? Mert a paraszt családokba biztos nem kínálgatták óránként meg szaladgáltak utána a falattal..
2012. szept. 9. 07:43
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én 1 éves lányom is nagy súllyal született (3950 g, 58 cm). Most 1 évesen 8730 g és 76 cm. Borzasztóan rossz evő ő is.... Próbáltam már azt is, hogy kiéheztetem, de akkor sem volt jobb evő. Kénytelen vagyok trükközni. Mindenféle játékkal igyekszem lefoglalni és hát sajnos a tv előtt mindezt. Tudom, hogy nem szabad(na), de ha így megesz pár kanállal, hát legyen. én gy vagyok vele mindegy hol és hogyan, csak egyen...így is nagyon lassan hízik. Majd, ha nagyobb lesz az asztalnál fog enni, nem a tv előtt.
2012. szept. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én ettől tartok épp hogy most alapozom meg a rossz evés alapköveit, miszerint mindegy csak valahogy valamit belediktáljak, és az evés valamiféle kényszer, meg feladat. Meg ha most hozzászoktatom hogy tévé előtt etetem meg játszva, bábozva mindegy csak az ételre ne figyeljen akkor később nem hinném hogy jó evő lenne...Persze ha tényleg ez a megoldás akkor nincs más hátra, csak olyan furcsán ellentmondanak a tények.
2012. szept. 9. 08:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Rémálom az etetés nálunk is, nevem azt javasolták, hogy ragasszak matricákat a tálcájára. Bevált egy hétig, most jöhet az új matrica és fel vagyok szerellkezve mindeféle új játékokkal, amiket nem nagyon ismer és közben azokkal van lefoglalva. Egy ideig működik, próbáld meg. hátha. Amúgy a lányom 4000g született 52 cm és most 8820g és 72 cm. Nem nagy de kis formás.
2012. szept. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

6os vagyok

Lehet, hogy soha az életben nem lesz jó evő a babám, de ez az egyetlen módja, hogy ne haljon éhen (komolyan). Ha egész nap arra várnék, hogy majd "szól", ha éhes, akkor egész nap nem enne semmit. És egy 1 éves rosszul evőre nem bízhatom a dolgokat, hogy majd eszik, ha éhes.

És, hogy írjak egy példát: unokaöcsém 12 éves, iszonyatosan rossz evő. 2-3 fajta ételt hajlandó megenni csak, és abból is annyit, mint egy 5 éves. Ő 3 éves koráig tápszeren/tejen kívül és 1-2 fajta gyümölcsön és kekszen kívül mást nem evett, nem akart semmit megenni. A szülei úgy voltak vele, hogy nem szabad erőltetni, azt egye amit szeret, úgyis megjön majd a kedve a többi ételhez is. És hát itt tartanak a gyerekkel,...12évesen sem eszik többfélét, mint kisebb korában. A tejtermékeket meg szó szerint utálja. Na akkor mi a helyes döntés? Etetni, kínálgatni több félével, minden trükköt és játékot bevetve (így legalább változatosan étkezik, és meg van a napi vitamin, fehérje, kalória...stb. bevitel), vagy rábízni a dolgokat (így soha eddigi életében nem étkezett normális, változatos,vitamindús kajákkal).

Persze mindenki maga dönti el.

2012. szept. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is játék van evés közben. Vmivel muszáj neki matatni különben nem hajlandó enni. Pedig éhes, mert ha leteszem a földre és adok neki pl.: sajtot, kiflit- azt megeszi, csak ne kelljen ülve maradni. Én üldözni nem szoktam, azt nem tartom normális dolognak. Ne szokjon hozzá, hogy anya kajával szaladgál utána, hogy egyen. Inkább próbálom az etetőszékbe lekötni pl.: mesekönyvet nézegetünk. Ő most 15 hónapos, és ami most már egész jó, hogy az olyan ételeket, amit meg tud enni egyedül (pl.: virslikarika, katonák, kockázott gyümölcs), azt szívesen megeszi és ülve is bír maradni.
2012. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!