Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány napos volt a babátok...

Hány napos volt a babátok amikor kivittétek kicsit levegőzni?

Figyelt kérdés

5 napos a kicsikém, és nem tudom kicsit ki merjem-e már vinni. Vagy várjak még inkább vele??


Ha ki is viszem, milyen ruhát adjak rá?25 fok körül van most. Body+rugi, vékony sapi+pléd elég???


2012. szept. 9. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod az úgy jó, és nyugodtan vidd ki, de ha lehet akkor hűvös helyre vidd, még ne nagyon napoztasd.:)
2012. szept. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen elég :)

És már indulhattok is...

Kint szinte jobb idő van ,mint bent:)

5 napos volt a lányom ,amikor először kivittem sétálni(orvos utasítására),hatalmasat aludt:)

2012. szept. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan vidd ki! Orvosi családban nőttem föl, plusz a kórházban is a gyermekorvos és a saját gyermekorvosunk is javasolta, hogy mindenképpen vigyük ki a babát levegőzni, februárban vittem ki kórház utáni napon. Nem tudom, nyáron lehet, hogy több ideig is lehet, mi télen első nap 5-10 percet voltunk, aztán pár nap múlva már félórákat. Nagyon nagy tévhit, hogy nem szabad kivinni a babát, jót tesz neki a levegő és semmi baj nem lesz. Mindent módjával. Öltözködést nem merek tanácsolni, mert téli babám volt, így ebben nem vagyok jártas:)
2012. szept. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2 hét után vittem ki először a fiamat, ő szeptember végi születésű, mert így mondta a védőnőnk is és a kórházban is így mondták. És akkor is az első pár napban csak max. 5-10 percre.

Hiába szép az idő, vírusok ilyenkor is vannak és kell egy kis idő, míg erősödik a babák szervezete.

De mindenki akkor viszi ki a babáját, amikor akarja. Ha ki is viszed, tényleg csak max. 5 percre, aztán fokozatosan emeld a kint töltött időt, hogy szokja és ne egyből hosszú időre vidd ki.

2012. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vidd nyugodtan, nagyon kellemes idő van. :)

A lányom februári baba, 1 hetesen már kint voltunk a teraszon, de már a kórházban is nyitva volt az ablak a szobában. Maga a doki nyitotta ki. :)

2012. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első babára nem emlékszem.

A másodikat 3 naposan kivittük (augusztus végén született), a harmadikat szerintem egy hetesen, de akkor már dm-be is mennem kellett vele, mert a kisasszony elfogyasztotta az összes pelusát... :D


A ruha elég, a pléd kérdéses hogy kell-e.

Vidd magatokkal, és ellenőrizd a baba orrát. Ha az nem hideg, akkor nem fázik, ha hűvös, akkor takard be.


A nap ne süsse, a levegő meg fincsi. Jó sétát!

2012. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A hivatalos ajánlás tudtommal az, hogy kb. két hetesen csak 5-10 percekre lehet kivinni, vagy felöltöztetve nyitott ablak mellé tenni, és aztán fokozatosan lehet hosszabb időkre.

Ehhez képest én az első séta alkalmával úgy emlékszem majdnem egy órára mentem vele két hetes korában. Aztán sokszor az erkélyen altattam a babakocsiban, mert jókat aludt a friss levegőn.


A ruházat elég. Én is állandóan szenvedtem, hogy mit adjak rá. A tarkóján érdemes nézegetni, hogy milyen a testhője, vagy följebb a karja belső oldalán. Ha ezek a részek nem hűvösek, akkor nem fázik. A keze lehet hideg, mert még nem az igazi a vérkeringésük, ezért ez nem mérvadó.

2012. szept. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!