Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha a babám nem...

Mit csináljak ha a babám nem akar hason megmaradni?

Figyelt kérdés
először is:hason alszik!de ha az ágyon hasra akarom tenni hogy erősödjön a gerince meg a kis nyaka akkor egyfolytában sír amíg meg nem fordítom a hátára!!még csak 2 hónapos múlt de a védőnő mondta hogy legyen sokat hason,de egyszerűen nem marad meg.mit csináljak?
2012. szept. 10. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Lányomat 4 hónapig nem tudtuk igazán hasra tenni, mert konkrétan hányásig sírt pocakon. S nem is aludt úgy.

Aztán láss csodát, kinőtte. 4 hónap után imádott hason lenni, elvolt nagyon sokáig úgy.

Szóval az elején néha letettük, és pár percig hagytuk, aztán ennyi. Nem akartam, hogy állandóan őrjöngve sírjon szegény.

A mozgásfejlődése amúgy tök normálisan ment mindig. Most már 2 éves.


Én azt gondolom, hogy néha tedd le, ha nem tetszik neki, hát fordítsd vissza, és légy türelmes.

2012. szept. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

először is ne az ágyra tedd mert az puha, hanem a földre :)

egy szuper mintás, sok élénk színű játszószőnyegre, feküdj elé ls énekelj, paskolgasd a popóját, mutogasd neki a játékait...

nem kell órákig így lenni, elég naponta 3x-4x 5 perc, majd szépen fokozatosan tudod növelni ahogy rájön hogy sok látnivaló van ott :)


de ha így sem marad el akkor először a mellkasodra fektesd :)

2012. szept. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem annó azt mondta a gyerekorvos, hogy inkább ő sírjon most, mint mi később. Persze nem kell órákig úgy hagyni, de 1-2 perc aztán 2-3, 3-4 stb.


És ahogy a 2, válaszoló írta , ha hanyatt fekszel és a mellkasodra fekteted, lehet jobban viseli majd.

2012. szept. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszaitokat!fontos volt hogy kapjak segítséget mert a gyerekorvos állandóan ezzel jön hogy mennyire erős már a gerince?!pedig még csak 2 hónapos!akkor kipróbálom azt amit írtatok!
2012. szept. 10. 15:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam sem maradt meg hason, de nem is aludt úgy! 3 hónapos, egy hete a hátáról hasra fordul, na azóta nincs gond ezzel... még álmában is megfordul és úgy alszik! (ennek nem örülök,mert hason állítólag nem jó altatni)Szóval nyugodj meg, eljön az ideje!
2012. szept. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam utált hason lenni, ha úgy raktam, ordított. Aludni az oldalán aludt. Néhány másodpercet bírt, amíg fel nem fogta, hogy úgy van. :) 4,5 hónaposan magától megfordult a hasáról a hátára, akkor is ordítás volt. Ő is max. akkor viselte el, ha a hasunkra, mellkasunkra fektettük hassal. 6-7 hónapos korára tanult meg hátról visszafordulni, utána már nem volt gond, hogy hason van, mert akkor fordult vissza, amikor akart. Semmi baja a gerincének. :) Próbáltam én is játékokat tenni elé, mikor hasra raktam, játszani vele, de bármit csináltam, addig csak az ordítás volt.
2012. szept. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!