Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtok/adtatok 9 hónapos...

Mit adtok/adtatok 9 hónapos kisbabátoknak reggelire?

Figyelt kérdés
Egyszerűen fogalmam sincs, mit kaphatna. Tejpép kicsukva, estére is azt kap, meg nem is nagy rajongója. Az anyatej már nem elég magában neki.
2009. júl. 29. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Tápit. Lehet vegyesen is szopival, mármint reggeli tápi, tízórai gyümi+szopi, ebéd főzi, uzsi tejpép, este szopi.... Szóval igy is lehet pótolni,ha elmegy a tejcsid, 1 éves koráig kelleni fog valamilyen tejféle...szóval tehéntej vagy tápi. Én tápit választottam.
2009. júl. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kekszet gyümölccsel, gyümölcsrizst, túrót gyümölccsel, joghurtot kekszel, kiflit. Én ezeket adom reggelire a kisfiamnak. Mikor mi van itthon, és van-e kedvem pepecselni.
2009. júl. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia, attól függ, mi alapján kapja a Picid a kajákat. Én a kiskönyv táblázata szerint adom. Most 8,5 hós.

Az imént fejezte be a reggelit (igazából a szopi a reggeli, de már ismerkedünk a falatossal)

Zsemle belsejéből csippentettem neki a falatkákat, tojássárgáját kis margarinnal, reszelt sajttal összekevertem, azt kentem rá.

De csirkemellből is lehet rá kenni szerintem, pástétomként, egy kis vöröshagymával megdinsztelve, pépesítve, ha a tojás, sajt nálad kilőve.

Vagy babapiskóta (hipp babakeksz simán adható, de én már manner márkájú babapiskótát is adtam) gyümölccsel, rizs gyümölccsel.

Ennyi jutott most eszembe. De ha adsz neki kenyeret, kiflit, akkor szerintem rákenni valót bármilyen zöldségből készíthetsz, pl. brokkolikrém, padlizsánkrém...stb.

2009. júl. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem elég 8,5 hónapos kisfiamnak az anyatej,akkor rizstejet adok neki.

Én mindenképpen tejalapú dolgot adnék reggelire.

2009. júl. 30. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
aZ itt felsorolt szilárd kaják tökéletesek tízóraira, de nem az ébredés utáni evésre. Valamilyen tejszármazék, anyatej híján tápi nem árt még egy 9 hósnak.
2009. júl. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A szilárdakat úgy gondoltam, hogy anyatej után kb. egy órával, mikor már felébredt. Gondolom a reggeli szopi ágyban, fekve van, félkómásan. Ha valamennyi tejcsi van, akkor egy órát biztos el van vele a kicsi, utána meg már jöhet a szilárd.

Viszont ha a napi 4-5 dl tej (beleértve a tejpépet is) nincs meg, akkor reggel anyatej+tápszer.

2009. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát krémtúrót, kiflit, egy kis vajas kenyeret kap általában (nem mind egyszerre:)). Jó kis ötleteket adtatok, majd színesítek neki kaja téren:)
2009. júl. 31. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!