Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult már veletek hogy...

Előfordult már veletek hogy nem fürdettétek meg a babátokat úgy aludt el?

Figyelt kérdés
kisfiam 2 hónapos, tegnap kapott oltást,ma elég nyűgös volt,alig aludt napközben valamit.Most este 6-tól alszik,fél 8-kor szoktuk fürdetni,nincs szívem felkelteni.Egyébként jól működő napirendünk van,remélem nem zavarja meg ha ma nem fürdetem meg...
2012. szept. 10. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nem gondolnám hogy bármi baja is lenne ha nem fürdeted meg

persze hogy volt, ilyen mindenkinél van

és nagyon bölcs vagy hogy nem ébresztetted fel:) annyit nem ér az egész

2012. szept. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nem sokszor, de mindkét gyermekemnél előfordult már. Egy 2 hós meg hát nem is túl piszkos ugye :-) A napirend meg holnaptól a régi, meglátod. A szuri jobban felborítja, minthogy egyszer-egyszer este nem fürdik. Szerintem. Ne aggódj!
2012. szept. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

igen, szeret pumázni!

nálunk is, ha hossazbbra alszik el, akkor már nem fürdetetm ébredéskor.

az jobban megzavarná ha felkeltenéd, vagy félálomban fürdetnéd, ezzel kivernéd az álmot a szeméből.


nyugaton amúgy azt láttam, hogy az az általános, hogy csak 2-3 naponta fürdetik a babákat.

2012. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs ezzel semmi gond. Ha felköltenéd biztos nagyon nyűgös lenne és annyit nem ér a dolog.
2012. szept. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen indokolt, hogy nem fürdetted meg. Nyűgös az oltás miatt, szegénykének jól esik a pihenés, ilyen helyzetben, még az is lehet, hogy az egyébként kellemes fürdés tortúra lenne neki. Annyit meg nem ér. Egy ilyen kicsi gyerek nem piszkolja össze magát. Én akkor szoktam kihagyni a fürdést, ha a fiam lázas, és emiatt nagyon bágyadt, nyűgös. Ha ébren van max lemosdatom, hogy felfrissüljön kicsit, ha elalszik, akkor hagyom pihenni. Egy-két alkalom még nem a világ vége. A napirendet nem kell tűzön-vízen keresztül percre pontosan tartani, lehetnek csúszások. Inkább az események sorrendje a fontos. Sőt, ha néha egy-egy apróbb változás becsúszik, az hasznos is lehet, mert megtanulja, hogy vannak olyan szituációk, amik eltérnek a megszokottól. Holnap visszazökkentek a rendes kerékvágásba.
2012. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze! Igaz, nem túl sokszor, de ha vendégségben voltunk/vagyunk és hazafele elalszik a kocsiban, akkor már nem keltem fel fürödni, mert kipattana a szeme... Így, ha szerencsém van, akkor át tudom tenni úgy az ágyába, hogy nem kel fel... Nincs ezzel szerintem semmi gond, ők még nem koszosak!
2012. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a választ.azóta felébredt,evett,nem fürdettem persze,és alszik tovább mintha mi sem történt volna.:-)
2012. szept. 10. 21:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tettél semmi rosszat. 1X-1X belefér még egy ilyen pici babánál. Nálunk ez egy alkalommal fordult elő, 3 hetes volt akkor.
2012. szept. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, mi két naponta fürdetjük születése óta. Semmi baja sem volt még, a bőre is gyönyörű, és már 8,5 hónapos. A fenekét mindig gondosan tisztára törlöm kakilás után, be is krémezem, a többi meg nem lényeges. Mivel tudná összepiszkítani magát egy baba? Ráadásul nem is izzad. Sokmminden el van túlozva a gyermekek gondozása körül. Sok országban nincs is tiszta ivóvíz, ott is felnőnek!
2012. szept. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!