Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy normális...

Honnan tudom, hogy normális mértékben hisztis-e a gyermekem, vagy valami nem oké vele?

Figyelt kérdés
Kisfiunk 21 hónapos, az utóbbi hetekben iszonyú hisztis. Szerintem a normális hiszti/dac korszakban van, viszont az apukája szerint, nem normális mértékű a hisztije. Az a baj, hogy teljesen elbizonytalanít, néha már elgondolkodom, hogy igaza van. Elsőkörben leírom, hogy iszonyatosan rossz alvó, már minden módszert, homeóbogyót kipróbáltunk, jövőhéten megyünk a Madarász utcába ezügyben. Többször kel éjszaka, sír, hajnalok-hajnalán fenn van. Mostanában, ha nem kap meg valamit hisztizni kezd, pl tegnap indulunk sétálni, a garázsban van a babakocsink, ahogy bemegyek érte, ő megtalálja a labdáját és rohan ki vele, mondom, hogy most nem labdázunk (a dokinénijéhez oda kellett volna érnünk), majd ha hazaértünk, visszarakom a labdát, próbálom beültetni a kocsijába. Erre megfeszülve, ordít. Vártam egy darabig, hátha abbahagyja, majd amikor nem mondtam neki, hogy akkor felmegyünk, továbbra is ordított, ezért visszaraktam a kocsiját, fogtam és feljöttünk a lakásba. Itthon is ordított még, majd mivel látta, hogy semmi hatással nincs rám, ezért abbahagyta, majd ezután mentünk el sétálni. Minden séta alkalmával valamin berág és ordít egy sort. Itthon is pl, ha felmosok a szobájában és mondom, hogy ne menjen be, akkor azon ordít, ilyenek. Úgy gondolom, hogy ez egy ilyen korszak, viszont apa nagyon türelmetlen és mindig azt mondja, hogy nem normális dolog. Szerintetek érdemes elvinni egy gyerekpszihológushoz, vagy az csak kidobott pénz és majd kinövi? Hajlandó vagyok, elfogadom, ha nem nekem van igazam, viszont külön tortúrának nem akarom kitenni a kisfiunkat.

2012. szept. 11. 08:31
 1/7 A kérdező kommentje:
jah az lemaradt, hogy kb 8 szó a szókincse és sokszor látom rajta, hogy azon "rág be", hogy nem értem meg mit szeretne közölni.
2012. szept. 11. 08:33
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jajj.te szegény...

Idegpróbáló korszak ez,de amit leírtál teljesen normális viselkedési forma,egyszerűen hatalmas akarata van és nem veszi jó néven,hogy meggátolják,megakadályozzák az ő kis gondolatmenetét,azt amit épp csinálni szeretne.Én nem egy túlpörgős gyermeket látok így magam előtt,hanem egy fáradt,kialvatlan,és hülyeséggel telebeszélt anyukát...Azt pedig,hogy jajj,szegény azért írtam,mert még csak most jön a neheze..2 éves koruktól minden gyermeknél elkezdődik a dackorszak,ami azzal fog járni,hogy még arra is nemet fog mondani amihez egyébként kedve is lenne.Nem feltétlenül van ez így minden gyerkőcnél,viszont a többségnél igen.Megnehezíti ezt az,ha a gyermek egyébként is igen erős jellemű.Az alvásról nem tudok mit írni,az én kisfiam szintén 21 hónapos,de ő átalussza az éjszakákat és megérti ha más hangerővel hanglejtéssel szólok hozzá.Szerencsés vagyok,mert akár a boltba is átsétálunk nem pakol és nem hisztizik.Vannak rosszabb napjai,amikor csakazértis(vagy csakazért sem),de alapvetően nyugodt természet.

Nem hiszem,hogy valóban pszihológusi eset lenne a tiéd,én így halkan és látatlanul inkább azt mondanám,hogy ha van aki vigyázzon rá,aludd ki magad jó alaposan és pihi után figyelgesd nemcsak te vagy-e türelmetlenebb(ami tökéletesen érthető!).De egy kis vigasz,olyan 2,5 éves korukra igazi angyallá képesek szelidűlni,hamarabb és jobban megértik,ha valamit anya apa másképp szeretne,mint ők és jól tolerálják.:)

2012. szept. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen az elottem szolonak igaza van cask egyet kifogasolok: 12 eve gyerekekkel foglalkozom de en meg egy 2.5-3 eves szelid kisemberrel nem talalkoztam. Inkabb pont az a legtombolosabb idoszak nagy atlagban bar hozzatennem, hogy minden gyermek mas, szemelyisegtol fuggoen. Az en kisfiam 22 honapos egy 4 eves gyermek onbizalmaval a jatszoteren...foldhoz vagja magat ha dolgok nem ugy tortennek ahogy o szeretne es sikit de ugy hogy remeg a levego. En azert csak felnyalabolom es igyekszem kovetkezetesnek lenni. Ugyanakkor probalom ugye tiszteletben tartani az o akaratat is es latom te is! Hidd el, ha a te fiad "beteges" akkor az enyem is! Azon jart az agyam, hogy mit csinaltam volna a helyedben...felajanlottam volna (ha van extra hely a kocsiban) hogy most menni kell de a labdat vihetjuk magunkal ha gondolja...akkor van egy kis "hatalom" erzete.
2012. szept. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, természetesen ment a zöld kezecske.

Igen igyekszem következetesnek lenni, igazából, ha üvöltve sétálunk végig a belvárosban, mert éppen valami mást csinált volna az sem érdekel, vagyis érdekel, de igyekszem nem tudomást venni a megbotránkozó emberekről. A labdás példát csak azért írtam, mert ez volt a tegnapi, de ugyanez, ha egy újonnan felfedezett kútnál megállunk pancsol, szólok, hogy még x időd van, oké lassan indulunk, oké mostmár indulunk, és ha ő úgy gondolja, hogy nem akkor elszabadul a pokol. Pedig tényleg nem tiltom, szinte semmitől, persze ami nem veszélyes. Mindig van egy kis engedmény, de amikor az van, hogy mostmár vége, akkor tombol.

2012. szept. 11. 12:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, mintha az én 2 éves fiamat írtad volna le, sajnos nálunk is ez a helyzet, már én is elgondolkodtam rajta, hogy normális-e, amit csinál, de arra jutottam, hogy igen, nálunk a nemalvásra fogjuk, mert ha jól alszik, akkor viszont nem viselkedik így, de ha nem aludt jól, akkor kő kövön nem marad. Viszont mióta bölcsibe jár (bő 1 hónapja), mintha jobb lenne a helyzet, nem hisztizik talán annyit és az intenzitás is csökkent. Légy szíves majd írd meg, hogy mi volt az alváscentrumban, mert már mi is sokat gondolkoztunk rajta, hogy nekünk is el kellene oda menni, az alvás szintén hasonló, éjjel van, hogy órákat fent van, egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány éjszakát aludt a 2 év alatt végig...
2012. szept. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi, kedves utolsó válaszoló. Oké leírom, már a dokinénink is kért beszámolót :)

Nekünk novemberben lesz két éves a fiunk akkor megy bölcsibe, remélem Nekünk is javul majd valamit a helyzet.

2012. szept. 12. 09:13
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen normális a kisfiad..benne van a dackorszakban.Ennyi csak jól kell kezelni és rengeteg türelmet gyakorolni!

Viszont én már több helyen is olvastam,hogy az extra hiszti legtöbbször a kialvatlanság alapja!

Úgyhogy én ezen a vonalon indulnék el inkább,ne hagyjátok annyiban,hogy rossz alvó,de persze nem is hagytátok hisz most mentek alváscentrumba,nagyon ügyesek vagytok jól teszitek.

Remélem megoldódik az alvásprobléma,a hiszti meg teljesen normális!

2012. szept. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!