Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babám napközben...

5 hónapos babám napközben csak 1x alszik, akkor is max 1 órát? Hogyan szoktassam rá a napi 2 alvásra?

Figyelt kérdés
Sajnos már kb 2 hete nem tudom elaltatni napközben.. Hiába ringatom, teszem hasra. Bármit teszek nem válik be. Estére pedig már egyfolytában sír... Egyedül az segít ha kb 2 órán keresztül sétálok vele, a végére belealszik. De a héten jön a lehülés és nem fogok tudni ennyit kint lenni vele.. Mit tehetnék? Hagyjam sírni? Kérlek segítsetek!
2012. szept. 11. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nincs kertetek vagy erkélyetek?

enyémet még télen is az erkélyen altattam, a hordozóban elhintáztattam, a jó levegőn 5 perc alatt elaludt.

január-márciusban mikor az erkélyen épp csak pár fok volt, képzeld 3,5-4 órákat aludt, bent meg 1,5 órát!


alvás előtt fürdesd le mint ha este lenne, csinálj mindent ugyanúgy, sötétíts be, öltöztesd át, stb, ez is be szokott jönni

2012. szept. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp ne hagyd sírni. Miután felkelt 2-3 órával utána próbáld meg elaltatni, amikor dörzsölni kezdi a szemét. Énekelj neki, tegyél be lágy zenét, simogasd.

Biztos azért nem alszik, mert zavarja valami/fáj valamije, pl. hasa, jön a foga, erre kéne megoldást találni.

Én a helyedben beszélnék a védőnővel és a gyermekorvossal is.

2012. szept. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sokat van levegőn, mert van kertünk, és szinte egész nap kint vagyunk ebben a szép időben. De nem fárad tőle, lehet, hogy már megszokta? Orvoshoz holnap kell menni tanácsadásra, akkor majd megkérdezem a dokit is...
2012. szept. 11. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!