Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam rá a napközben...

Hogy szoktassam rá a napközben két alvásra? Fél éves babám nem alszik túl sokat nappal, sőt semennyit, csak éjjel.

Figyelt kérdés

Kb 2-3 hónapja csinálja, hogy nem alszik nappal, max ringatás után annyit, amennyit a kezemben van, plusz még 10 percet, ha leteszem. Vagy a kocsiban kint, de mostmár inkább ott is nézelődik. Félek, hogy azért az idegrendszerének sem tesz jót, hogy egész nap fent van. Próbálnám a napirendbe is bevezetni az alvást, de nem tudom, hogy hogy csináljam. Az ebéd után bealszik a cicin, úgyhogy az egyik majd az ebéd utáni lesz de előtte mikor és hogyan altassam. Most is üvölt a kiságyban, pedig már ringattam, ölbe vettem, itt velem a nappaliban is üvölt a kanapén. Eddig reggel óta semmi baja nem volt.

Bocs, ha hosszú lettem....


2010. máj. 21. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
én babakocsiban tologattam amig el nem aludt. de úgy hogy feküdt, tehát nem látott ki, csak az eget.
2010. máj. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

És éjjel hány órát alszik?

Mert nálunk úgy alakul(2 hét múlva lesz fél éves),hogy 13 órát alszik egy nap!Tegnap sikerült kétszer elaltatnom anappal ami majdnem 4 óra alvás volt!így viszont este 9-kor elaludt de 6-kor már fel is volt!

Máskor 8-is is alszik viszont olyankor csak egyszer alszik délelőtt!És egész délután nem hajlandó!

Nálunk a babakocsiban nem is marad 4 hós kora óta fekve!És soha nem alszik aha babakocsival vagyunk kint!Húzza fel magát ülésbe,és mindent figyel!Még a kocsiban tudom elaltatni!Én tegnap elvittem 3 kört a városban,még nem értem ki az utcából már aludt!Utána megálltam a ház előtt és ott maradtam vele amíg fel nem kelt!Persze előtte otthon 1 órát cűgölte de semmi!

Hátha tudtam segíteni!

2010. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi! A babakocsis megoldás talán segíthet, de azért ez sem megoldás hosszú távon. Másrészt meg már szeretnék főzni is itthon, most még rendeljük a kaját magunknak, de már a gyerkőcnek is készítgetni kell a püréket. Jó persze ez kb 10 perc, gyorskaját meg fél óra alatt el lehet készíteni, de így még ennyi nyugodt időm nincs...

Éjszaka amúgy alszik: 21-21:30-tól reggel 7-ig általában.

Most egyébként 10-kor kivettem a kiságyból, mert csak ordított, a vállamon elaludt 3 perc alatt, visszatettem, most megint ébredt. Tehát ismét csak fél óra volt az alvás... így nem tduok nekikezdeni semminek... van, hogy 5 percet alszik, van, hogy fél órát, de leginkább semennyit :o(

2010. máj. 21. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Van napirendetek?Az megoldana minden problémátokat.Olvasd el a Suttogó könyvét!
2010. máj. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Megvan mind a két suttogó, olvastam is az elsőt. Az alapján van már napirendünk régóta, csak az alvás hiányzik belőle :o( legtöbbször.
2010. máj. 21. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!