Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit és mennyire becézgettek a...

Mit és mennyire becézgettek a kisbabátok körül?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha egy kisbaba testrészeiről van szó, azt az emberek többsége kicsinyítő képzővel mondja, vagyis fejecskéje, lábacskája, kezecskéje, stb. A baba tárgyait is így becézik: ágyacska, ruhácska, szobácska... De meddig aranyos ez? Az utóbbi időben egyre többször hallok olyan szavakat becézni a babával kapcsolatban, amin muszáj nevetnem! Például gyomrocskája, májacskája, vagy egyszerűen a szó elé teszik a "kis" szót, és azt mondják, "a kis gerince".


Tudom, hogy nem az én dolgom, és miért zavar, de kíváncsi vagyok: ti mennyire becézgetitek a babátok testrészeit és a tárgyait?


2012. szept. 11. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Semennyire! Én ki tudok ám akadni azon is ha fiamat nem Botinak hanem Botikának hívják! :) Nálunk mindent úgy hívnak ahogy azt kell.
2012. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem becézgetem ezeket, amiket leírtál, rosszul vagyok az ilyesmitől.

És a folyamatos többesszámtól is.

Pl barátném megírta, hogy 2012 ... ... megszülettünk!!!!

Könyörögve kérem a Jóistent, hogy vegye valahogy rá, hogy fejezze be, mert megőrülök tőle.

Mindent többesszámban mond. Szopikáztunk stb...

2012. szept. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is mindent úgy hívnak ahogy kell.

Én azon tudok nagyon kiakadni mikor anyósonék minden állatot máshogy hívnak a lovat pl. coconak. A hajamat tudnám cibálni.

2012. szept. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na attól én is a falra mászok, hogy anyósomék a kisautót dudunak hívják, a fogait meg kuszinak va
2012. szept. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

bocs csak a kisfiam nyomott egy entert. :S

szóval kuszinak vagy guzinak vagy nem is értem...

Meg szándékosan sejpítenek neki pl nem azt mondják, hogy cica hanem szisza, meg a kutyus helyett tutyus stb...

2012. szept. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Megnyugodtam, hogy nem én vagyok érzéketlen barom, amiért nem tetszik ez a becézgetés. A többesszám és a gügyögés engem is idegesít, de közben nagyon jókat is tudok rajta nevetni. "Már négy fogunk van!" - 30 évesen erre nem lennék büszke!

2012. szept. 12. 08:54
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azokat becézem, amit ettől könnyebb kimondani: méhecske, házikó.

A testrészekről most csak az jutott eszembe, hogy milyen vicces, hogy mindig úgy mutatom a babának, hogy "ez a lábad, ez az ujjad, ez a hajad" stb, és most úgy mondja vissza, hogy "ujja, lába, haja" - miközben a sajátját mutogatja :)

2012. szept. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!