Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha sokféle foglalkozásra...

Baj, ha sokféle foglalkozásra járunk a kisbabámmal 3 hónapos kora óta?

Figyelt kérdés

Sosem voltam az az otthon ülős fajta, és olyan sok baba-mama program van a városban. Már 3 hónapos kora óta járunk, mindig a korának megfelelő foglalkozásokra. Tornára, masszázsra, úszásra, zenés fejlesztőre stb, egy héten legalább 3 alkalommal, és sokat járok vele más kisbabás barátnőimet meglátogatni, sétálni. Tehát sokat jövünk-megyünk. Most 8 hónapos, és egy kiegyensúlyozott, vidám baba egyébként.

Természetesen az alvás és evés idejére mindig tekintettel vagyok, nem az van, hogy "elrángatom" mindenhova, csak amíg azt látom, hogy jól érzi magát.

Viszont több olyan anyukát is látok a környezetemben, aki nem viszi a babáját ilyen helyekre. Ezzel persze semmi baj nincs, nem azért írom, hanem arra lennék kíváncsi, én csinálhatok-e bármi bajt, vihetem-e "túl sok helyre", "túlpörgethetem"? Én úgy érzem, hogy így nyitott lesz később is sokmindenre, egy színes világ nyílik ki előtte.


2012. szept. 11. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Sztem nem baj,én is így terveztem,de az enyém még csak 2 hónapos.Úgyis látod rajta ha sok neki.Más anyukák meg lehet azért nem viszik mert nem tehetik meg (sajnos)
2012. szept. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pont ugyanilyenek vagyunk. Csak 9 hónaposak!:)

Én sem voltam soha itthon ülős. Jövünk-megyünk, barátnőkkel találkozunk, ha kerti partira vagyunk hivatalosak oda is visszük stb. Az én fiam is egy roppant kiegyensúlyozott baba.

Anyuék is ilyenek voltak, nagy társasági élettel! Nem sérültem!:)

2012. szept. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amíg élvezi a gyerek, addig nincs baj :-)


Mi főleg barátnőzni járunk meg a munkahelyemre, csak úszni járunk. Az ok egyszerű: pénz. Szóval azért csak finoman a +te miért nem járatod" kérdésekkel :-))

2012. szept. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy hagyja magát vinni. Az enyém elég sírós volt, szóval egy sima elindulás is rémálom volt. De ha nem lett volna vele sok gond, és megölt volna az unalom akkor biztos mentem volna ide oda. Szóval oda mész ahova csak akarsz, kivéve ha járvány van.

De nem lesz semmivel sem nyitottabb, az inkább a gyerek természetétől és a fejlettségi szintjétől függ. A fiam 2,5 éves és mindenkihez oda megy a játszón, nagyon szereti a társaságot, pedig soha semmi foglalkozásra nem vittem (bár nagy a család, így pl. nyáron pár napot vagyunk csak itthon) Viszont te kevésbé leszel zárkózott!

2012. szept. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 sumergo ***** válasza:
Ha jól érzi magát, akkor nincs ezzel baj, engem csak az érdekelne, hogy nektek hogyan fér bele az időtökbe. Csak itthon foglalkozok vele annyit, amennyit igényel (olvasunk, játszunk, kutyázunk (ő csak nézi, de nagyon szereti), de mégis elmaradok a házimunkával. Lelkiismereti gondom nincs emiatt, csak irigykedek, hogy hogyan fér bele nektek ennyi. Persze hetente 1x- max. 2x mi is megyünk barátnőmhöz, mondókázó csoportba, de emiatt is lemaradok, 3 tuti nem férne bele. :-(
2012. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nálunk úgy fér bele,hogy apuka is besegít. Fél 5-kor már hazaér, akkor övé a baba, én meg csinálom a háztartást!

De engem sosem érdekelt, ha mondjuk két nappal mostam fel,mint ahogy akartam, vagy,ha este mosogatom csak el a déli cuccokat!

Délelőtt általában itthon vagyunk, játszunk, ha bealszik megcsinálom, amit akarok. Délután pedig meglátogatjuk a mamit, vagy a barátnőkkel találkozunk!

2012. szept. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, szerintem annyi a lényeg,hogy valami rendszer legyen az életében. Nem baj, ha érik ingerek. A baba személyiségétől is függ, ha te pörgős vagy, lehet ám, hogy ő is az és nagyon is igényli ezt :)

Én is rengeteg helyre vittem a kislányomat, néha még az egyetemre is magammal vittem, ha be kellett mennem vizsgázni és nem volt kire bízzam.

2012. szept. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!