Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira rémes ha...

Tényleg annyira rémes ha kicsi a korkülönbség a gyerekek között? (2 év) Annyira nehéz?

Figyelt kérdés
Miben könnyebb nagyobb (4 év) korkülönbséggel?

2012. szept. 12. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Én nem tudom nehéz-e. Egy biztos anyám sosem panaszkodott, pedig négyen vagyunk testvérek (5 év a legidősebb, és legfiatalabb közti különbség). Én most várom második gyermekemet kb 2 év lesz köztük a különbség. Nekem jó emlékeim vannak. Gyerek és szülő függő.
2012. szept. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, nekem kereken 2 év van a gyerekek között... az első időszak tényleg nem könnyű, de most 2 és 4 évesek, már nem találom nehéznek. Na jó vannak helyzetek amiket nem könnyű egyedül megoldani (6-18-ig egyedül vagyok velük) de semmi sem lehetetlen. Kell hozzá kitartás meg némi leleményesség. Most már szépen eljátszanak együtt.


Az öcsém és én köztem 5 év van, amire vissza tudok emlékezni, hogy mindig veszekedtünk, verekedtünk, nagyon sok rosszaságot megcsináltunk. Bár felnőtt korunkra nagyon jó testvérekké váltunk, de így utólag le a kalappal anyánk előtt, hogy ép elmével kibírta.

2012. szept. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak az eleje nehezebb. Amikor nem egyidőben alszanak, amikor a kicsi 3 óránként eszik. De ahogy beáll a napi 5 evés, a napi 1 alvás akkor már szépen halad a maga rendjén. Az a része a fárasztó, amikor folyamatosan valamelyik gyerek eszik , altatni kell és pelenkázni. Ekkor hulla fáradt az ember, hisz a 2 éves keményen kezdi a dacolást is. De túllehet rajta lenni és utána nagyon jó:)
2012. szept. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tesómék gyerekei között 2,5 év van.Pici koruk óta ütik egymást.A nagyobb elsőnek féltékeny volt rá nagyon,azután már a kicsi piszkálni is kezdte,ő is ütötte a kicsi 6 éves a nagy 9 lesz.Még mindig verekednek,mert mostanáig is piszkálja állandóan nem hagyja hogy a nagy játszon valamivel,egyből ráugrik csapkodja stb.A nagyobb meg ugye fiú és igen erőseket ad a húgának.Remélem egyszer kinövik.:) Bár az a sejtésem hogy az anyjuk miatt is ilyenek,nem nagyon szokott velük ugy foglalkozni,játszani.na de ki tudja.
2012. szept. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nővérem és köztem 22 hónap van, emlékeimben nagyon jónak éreztem ezt a különbséget, nagyon összenőttünk, mindent meg tudtunk beszélni. a mai napig is sokat segítünk egymásnak.


gyerekeim közt ugyanennyi idő van, a kicsi most 4 hónapos. az első 2-3 hónap tényleg durva volt. de nem a kicsivel volt nehéz, hanem a naggyal. épp a tesó születésekor kezdte a dackorszakot, voltak olyan éjjelek, hogy úgy kiborult hogy nem tudtuk megnyugatatni (üvöltve ébredt, hajtogatta, hogy "babababa!", ha odafektettük magunk mellé, az sem volt jó, ha a szobájában feküdtünk mellé, az sem volt jó, ha kimentünk a szobából, akkor is sírt... meg sajnos a dühét a babán akarja kitölteni. alapesetben nagyon szereti, puszilgatja, simogatja, de ha feldühödik valamin, akkor belemarkol a baba arcába, vagy megharapja a lábát...)


szóval most ezt nehéznek látjuk, alig várjuk, hogy erősödjön meg a kicsi, hogy ne kelljen így félteni. a következő gyereket vagy még kisebb különbséggel szeretnénk (hogy a dackorszakkal ne essen egybe), vagy nagyobbal.

2012. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A két lányom közt 20hónap van. Most 5hós a kicsi,és nem olyan vészes,még én is ezerszer rosszabbra számítottam. Szerencsére nálunk a nagyobb csak picit féltékeny,és a kicsinél még nyugodtabb babát nem láttam,csak eszik,alszik,nézelődik,nevetgél. Szóval szerintem sok múlik a gyerekek természetén is,ha a kicsi pl. hasfájós lenne és egész nap sírna akkor biztos elég nehéz lenne. :)
2012. szept. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 21 hónap van a lányom és az ikrek között, nem csinálnám máshogy most sem. Nem mondom hogy nincs féltékenység, most már néha oda-vissza is, de nem egészségtelen mértékben. Az eleje nehéz volt, de ha egy baba lett volna, sima ügynek éreztem abban az időben. MOst meg már nagyon szuper. 2 évesek az ikrek, 4 lesz a lányom
2012. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk pont 2 év van a gyerekek között. Természetesen vannak nehezebb pillanatok, de rémesnek azért nem mondanám, pedig a nagyfiam aztán tényleg nem egyszerű eset. Minimális szervezőkészséggel megoldható az egész. Azokat a perceket pedig, amikor a nagy a kicsi mellé bújik, puszilgatja, ő pedig áhitattal néz rá, semmiért nem adnám.
2012. szept. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint akkor azért nem "rémes" kis korkülönbséggel se, és persze sok függ a gyerekek természetétől is. :-)

Mi is 2 év korkülönbséget szeretnénk, csak olyan sokan ijesztegetnek, hogy nem fogom bírni majd itthon egyedül 2 picivel...

2012. szept. 12. 16:36
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva van, mint itt több válaszolónak. Mert nekem az első év teljesen oké volt, persze mázlim volt, hogy a kicsi igazi kis angyal baba volt. De mikor már elkezdett érdeklődni a bátyja játékai iránt, elkezdődött a tesóféltékenység és máig tombol. Most 4 és 2 évesek és néha sikítani tudnék, annyira nem tudok mint kezdeni a naggyal. Csak reménykedem, hogy később béke lesz.
2012. szept. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!