Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Székletproblémás gyermek?...

Székletproblémás gyermek? Többi lent!

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam, és van olyan, hogy csak 3-4 naponta van kakija! Mindent megeszik, van olyan nap, hogy nagyon jó étvágya van, van olyan, hogy nem eszik olyan sokat! Viszont zavar, hogy nem minden nap van kakija, van olyan is hogy csak 3-4 naponta! Minden reggel kakaót iszik, lehet, hogy ez a bűnös, viszont a kakaót nem lehet kihagyni neki, kéri minden nap! Eszik gyümiket, de van olyan nap, amikor az Istenért sem hajlandó gyümölcsöt enni! Pedig az lehet segíteni! Van itt olyan anyuka, aki ugyanezzel a problémával küzd, hogy nincs minden nap kakija a gyereknek? Tudtok megoldást? Azon kívül, hogy a kakaót el kellene hagyni! Azt én is tudom, és azon vagyok, most próbálom csökkenteni az adagját!
2012. szept. 13. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Hagyd a kakaót meg neki, a ygerekeknek különböző az emésztésük. Pl. a fiam nagyon nehezen kakált kicsinek is, a lányom meg úgy kakál (nem vicc) h minden nap vagy 2x, de azt is csak akkor veszem észre, h büdi van körülötte....:)

Amit tanácsként le tudok írni, hogyha nem is eszik gyümit, próbálj neki pl. kefírt, joghurtot (natúr!) adni. Az én fiam ezekért is odavolt, odavan a mai napig, ezek némileg segítenek az emésztésének. (Ha nehezen is, de minden nap kakil általában)

2012. szept. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

és mennyi vizet iszik? Nálunk a gyakoribb vízivás sokat lendített a kakidolgon!

Van olyan ajánls, hogy egy 2 éves gyereknek 1,5 liter folyadékot meg kell innia egy nap. (Ez szerintem amúgy abszurd.)

2012. szept. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
...éss ezt tényleg csak zárójelesen írom, volt olyan, hogyha nem ment a kakija még a kefirtől sem pl., akkor ha evett gyümit egyik nap, adtam utána kefírt is. De ezt ki kell tapasztalni, mert a hasmenés sem jó. Az én fiamnak "csak" kakit csinált, de mást meg meghajthat.
2012. szept. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
lehet nála ilyen a széklet ürités nem kell feltétlen naponta böséges folyadékot kell biztosítani neki ha nincs pocakfájás aggodalomra nem ad okot
2012. szept. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát, másfél litert nem iszik meg naponta az tuti, de attól függetlenül sokat iszik! Csak vizet, mást nem! Szerencsére hasfájása nincs a ritka kakilástól sem, de azért remélem, megoldódik ez a dolog!
2012. szept. 14. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!