Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos a lányom, és még...

14 hónapos a lányom, és még mindig kézben, ringatva alszik el. Leszokik magától vagy nekem kell leszoktatnom?

Figyelt kérdés

Este nincs gond, beülök a fotelba, hozzámbújik és pikk-pakk elalszik.

Nappal nehezebb. Olyankor nem akar aludni, pedig álmos ő nagyon. Ilyenkor nem a kiságyában alszik, hanem a nappaliban a fölre terített szivacson. Nyugtalanul alszik, így jobb mindkettőnknek. Volt egy időszaka, hogy lefeküdtünk együtt és elaludt szépen. Aztán olyan is volt, hogy bebújt az ölembe és úgy aludt el. De most már egy ideje az van, hogy sétálgatok vele és ringatom. Elalszik hamar, de az elején legtöbbször nagyon durván ellenkezik. Kicsit nehéz is már, és úgy néz ki, hogy úton van a kistesó.

Mi lenne a megoldás szerintetek? Leszokik pár hónapon belül magától?


2012. szept. 13. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:

ha terhes vagy rögtön hagyd abba a hordozást-ringatást. a pici fontosabb a hasadban. lánykád ezt szokta meg, pontosabban rászokott,ergo le kell szoktatnod. nálunk is ez volt. nem ringattam,nem is aludt. 1 órás szenvedés után aludt 1-et,de este ment a cirkusz. végül nem szenvedtem vele nappal. így viszont este pillanatok alatt elaludt. lehet h neki is sok h nappal is meg éjjel is aludjon


este mikor fekteted,és mikor alszik el? mennyit alszik,reggel mikor kel? amíg szenvedtünk a délutánnal,akkor 10 előtt sose aludt el. most 8kor alszik el és fél 7kor kel.

2012. szept. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog leszokni pár hónapon belül. Ha a tesó utban van, akkor neked nem lenne szabad emelgetned (én is emelgettem az elejéna kislányom, utána volt egy vérzésem 6 hetesen, és azóta nem emeltem, csak ha nagyon szükséges). Egyébkén ebben a korban mindig változnak az alvási szokásaik, szerintem akár egy szivacson is jó, vagy az sem gáz, ha mellébújsz, de a ringatást a kistesó miatt próbáld elhagyni. Szerintem meg fogja szokni, esetleg mondogasd neki, hogy fáj a pocid/vagy kezed, és nem tudod felvenni, lehet még nem érti, de meg fogja idővel.
2012. szept. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Este 9kor fekszik, reggel fél8 körül kell. Éjjel szokott még ébredni, de gyorsan visszaalszik. A cipelést nem nagyon tudom elkerülni, mert nem nagyon jár, még csak totyog. Az emeletre is nekem kell ugye felvinnem. Most 10kg körül van. Nappal egyébként legkésőbb 1kor leteszem aludni, de van, hogy már délben nagyon álmos. Alvás nélkül biztos nem bírná ki a napot. Az meg úgy nem a legjobb, hogy hagyom míg "összeesik", mert akkor szerintem nagyon későn aludna el.

Hogyan szoktassam le, ha folyton elmászkál amikor mellébújva próbálom meg altatni?

2012. szept. 13. 15:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Én a kettes válaszoló vagyok: szerintem egy próbát megér, ha akkor dől ki, amikor valóban nagyon álmos, vagy megpróbálod átszoktatni az 1 alvásra, és korábban leteszed, 9 helyett este 7-kor kb. Megértem, hogy így nem nagyon tudod a cipelést elkerülni, de a te érdekedben minél kevesebbet. Férjed/párod nem tud esetleg segíteni? Ő nem szokta altatni? Mert nálunk az si bevált, amikor változtatni akartunk az alváson, párommal sokkal könnyebben ment.
2012. szept. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ő nagyon ritkán van itthon. 24 órás szolgálatban van, szabad idejében meg másodállás :(

Tulajdonképpen minden úgy van megszokva, hogy én csinálom.


Ma viszont el tudtam úgy altatni, hogy csak az ölemben feküdt. Kíváncsi vagyok holnap mi lesz...

2012. szept. 14. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!