Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek, öntsetek lelket...

Kérlek, öntsetek lelket belém? Annyira szeretnék második babát!

Figyelt kérdés

10 hónapos a lányom, és nagyon, de nagyon szeretnénk még egy babát.

A baj csak az, hogy a szüleimnél élünk, mert egyelőre kilátástalannak tűnik, hogy valaha saját lakásunk/házunk legyen. Ennél is rosszabb, hogy a szüleim nem engednek nekünk semmit fizetni, se reszit, se kaját (magunkra én főzök, vásárolok, de anyum folyton telepakolja a hűtőt, és mondogatja hogy ezt használd, vettem ezt meg azt), még a pelenkát is ők veszik, holott ezerszer kértem, hogy ne tegyék! Ha próbálok nekik pénzt adni, mindig visszadugdossák, egyszerűen nem fogadnak el semmit!


A havi bevételünk 150.000 Ft, ebből ami tisztán a miénk, az 110.000 (a többi a párom bérletére megy), minden hónapban félreteszünk, de mindig van valami, amire hirtelen költeni kell, szóval ezek az összetakarékoskodott tőkék rendre elmennek.

Tudom, hogy amíg itt élünk náluk, nem vállalhatunk második babát, pedig semmire sem vágyunk jobban. De mégis, mit tehetnénk? Teljesen el vagyok keseredve. Nem akarom, hogy a lányunknak is egyedül kelljen felnőnie, mint nekem.

Vagy nekünk csak ez marad? Reménykedni a lottó-nyereményben?


(Még mielőtt valaki megvádolna: nem anyámék nyakára szültem gyereket, rendezett anyagi körülmények közé vártuk a lányunkat, igaz albérletbe, de a születése után 6 héttel felszámolták párom munkahelyét, így a 230.000-es havi bevétel ugrott, ahogy az albérlet is, így kötöttünk ki vidéken a szüleimnél, itt talált munkát párom is.)


2012. szept. 13. 17:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Szerintem ha ilyen normális szüleid vannak, és a párodnak van munkahelye, nyugodtan vállaljatok be még egy babát! Én ismerek ilyen "felállást" ahol 2 gyerekkel a mamáékkal laknak, és egész jól megvannak, tulajdonképpen ez az ideális család, papa-mama "mindig kéznél", mármint ha vigyázni kell az unokákra kicsi, pl.

2012. szept. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
én 2 dolgot nem értek: miért is ne lehetne még 1 baba,amikor arany életetek van? a 2. h mi a fészkes fenére megy el havi 110e,amikor se kaját,se rezsit,se bérleti díjat nem fizettek és baba is picike még???
2012. szept. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Van havi 150, nem kell rezsit fizetni, pelenkát és az ételnek a töredékét kell csak - akkor mire megy el a pénz?

Mi külön élünk hiteles lakásban, 200 a bevétel és 50-60 körül teszünk félre.


Bocsi, hogy ezt mondom, de nagyon szarul bántok a pénzzel.


Amúgy meg csak 10 hónapos a babád. Nem írtad, hány évesek vagytok, de feltételezem van még 10 éved szülni, szóval nem vagytok elkésve.

2012. szept. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
pelenkát is az anyjáék veszik
2012. szept. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy annak ellenére, hogy ennyire segítőkészek a szüleim, édesanyám cseppet sem nézte/nézi jó szemmel, hogy "kirepültem a fészekből, családom van" (25 éves vagyok), a párommal sincs igazán megbékülve.


Mire megy el havi 110.000? Kb. 45.000 a tényleges havi "költekezésünk" (telefonszámla, napi két ivólé a kicsinek, tápszer, popsitörlő, kaja neki-nekünk), a megtakarításaink java részét pedig párom szülei viszik el. (Ezt én sem tolerálom - a múltkor após részegen akart beállni a garázsba, és meghúzta elég csúnyán a szomszéd ház falát. Persze tőlünk kértek "kölcsön", hogy kifizessék a helyreállítást - 90.000) Plusz havonta kétszer leutazunk hozzájuk - 20.000. Szívem szerint nem is mennék, de mégis a párom szülei, és nem tilthatom meg neki, hogy lássa őket.

De ha általánosságban akarok szólni: mindig van mire költeni. Apósék, az én betegségem, új babakocsi, tanfolyam a páromnak, számítógépet javíttatni, tv-t javíttatni, új ágyat kellett vennünk magunknak, mert a régi teljesen tönkre ment. Hiába teszek le havi 60-70.000 forintot, ha a következő hónapban kétszer annyit kell kiadnom.


És ez nem kifogás, tényleg így van. Pedig nem drogozunk, nem alkoholizálunk, nem bagózunk. Csak a legszükségesebbekre költünk, és mégis. Arany életünk lehetne, de nincs olyan hónap, hogy ne szakadna a nyakunkba valami.

2012. szept. 13. 18:05
 6/16 A kérdező kommentje:
Amióta itt lakunk (február), nem volt olyan hónap, hogy ne kellett volna valamire 100.000 ft körüli összeget kiadnunk.
2012. szept. 13. 18:07
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Párod szüleinek kérései: mi megmondtuk, hogy nincs. Le van kötve, nem tudjuk felvenni.


Minden háztartásban vannak váratlan kiadások, de nem havi szinten és nem ennyi.


Tényleg nem akarlak bántani, de olyan helyzetben vagytok ami tökéletes ahhoz, hogy pár éven belül saját lakásotok legyen. A ti hibátok, hogy nem tudtok élni vele.

2012. szept. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Nyugodtan szülhetsz, hisz nagyon jó helyetek van. Nem hivatkozom a régi világra, mert egyből lehurrognak. Akkor is születtek gyerekek és felnőttek. Valaki írja , hogy van még 10 éved szülni ez tök baromság most kell a kicsinek egy tesó és te is túl vagy a szüléseken, nem öreganyja leszel a másodiknak. A szüleid segítenek sokat a gyerekre vigyázásban és hamar vissza tudsz menni dolgozni.

Mi is egy házban laktunk a szüleimmel igaz, hogy mindenkinek teljesen külön bejáratú a lakása.

Ez csak egy a szocializmusban a fejekbe vert demagógia, hogy messze a szülőktől jó csak lakni. Most a fiam beépítette a tetőteret, a lányom beköltözik az alsó szintre a babával és a férjével, ez a két lakás 90-90nm.

Én meg mivel sajnos meghalt anyukám hátra költözök a férjemmel az anyukám 60nm-es részébe.

Így együtt marad a család Óbuda legszebb helyén, és segíteni tudjuk egymást.

Az lenne a legcsodálatosabb ha ti is külön bejáratúvá tudnátok építeni a lakást.Fogadd el a szüleid segítségét, mert lesz idő, hogy ők lesznek rád szorulva. Anyukám 89 évesen halt meg és jó volt, hogy a közelben voltunk.

Az apósodékat meg a férjednek kellene lerendezni ocsmányság, hogy a szüleidnél laktok azok segítenek, apósodnak meg van képe pénzt kérni.Minden hónapban tedd a bankba azt a pénzt amit albérletre fizetnél, és ezt szigorúan tarts be.

2012. szept. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nektek egy vagy két ltp-t kéne nyitnotok akkor nem tudnátok hozzányúlni a megtakarításhoz és még kamatozna is.

Így összegyülne egy szép kis összeg..

2012. szept. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de ti teljesen jó helyzetben vagytok, már nem azért. minden adott hozzá, hogy 1-2 éven belül elköltözzetek. és akár bevallod magadnak, akár nem, szórjátok a pénzt bizony. hiába segítene rajtatok valaki, ha ti elosztogattok még többet is. február óta minden hónapban halaszthatatlan, életbevágó 100ezres kiadásotok volt? hmmm. pörgesd végig a fejedben mi lenne most, ha nem fizettetek volna mert mondjuk ennyivel kevesebbet keresne a párod. na, állna még a világ??? nyissatok egy megtakarítási számlát a férjeddel, amire havi x összeg automatikusan átutalódik, és tekintsétek úgy, hogy az a pénz nincs. ami nincs az nem tud kifolyni a kezetekből, és elajándékozni sem tudjátok. anyósékhoz meg menjetek havi 1X (második alkalommal meg jöjjenek ők, nekik is csak ugyanannyi pénz mint nektek...)
2012. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!