Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babánál 35.7-36.2...

11 hónapos babánál 35.7-36.2 közötti testhőmérséklet még "belefér"? Szerintetek mitől lehet?

Figyelt kérdés

11 hónapos babánk 2-3 napig tartó láz után (37,5-38,6 között mozgott) most úgy néz ki gyógyulóban van, mert ma már nem volt láza, és estére sem lett, viszont napközben már lement a testhőmérséklete 35.8-36.2 körüli értékekre, és a homloka-végtagjai hűvös, nyirkos tapintásúak voltak.

(rendesen fel volt öltötztetve) Ez a betegséggel lehet összefüggésben? Találkoztatok már ilyennel?

(amúgy igazából az első komolyabb lázunk, de nem felsőlégúti betegség volt, semmi más tünete nem volt, csak a láz, azt hittük a 3 napos láz lesz és vártuk a kiütéseket, de semmi... fogzás miatt sem lehet, mert 2 foga már kibújt, de láz nélkül! Valami vírus lehetett) Doki ma megnézte, de az alacsonyabb hőmérsékletre nem mondott semmit. Kicsit aggódunk, mert a "normális" hőmérséklete 37 fok körüli volt általában eddig. Ez a tünet a betegség lefolyásához tartozhat? Esetleg a Nurofen vagy a Germicid C mellékhatása lehet? (ezt a kettőt kapta)

Amúgy hidegrázás, de még libabőr sincs! Sem lila vagy kék száj, szóval semmi kihűlés jellegű.

Köszönöm, ha valaki tud vmi megnyugtató magyarázatot adni.



2012. szept. 13. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
lányomnak midig 36.2 a hőmérséklete.Nem baj egyáltalán,ha 35 alá megy na az már lehet probléma,akkor nem árt egy kivizsgálás,de ne aggódj semmi baja:)
2012. szept. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Fiam is átesett a 3 napos lázon 13 hónaposan. Utolsó éjjelen ő is nagyon hideg volt és nyirkos! Nagyon aggasztott, már olyanokon agyaltam, hogy biztos lement a vércukra..stb. Másnap beszéltem Anyukámmal és ő mondta, hogy nálam is mindig ez volt a lázas állapotok után - ő innen tudta, hogy vége a lázas napoknak. Érdekes számomra és jó, hogy most ezt te is leírtad, mert valószínűleg tényleg ezt jelzi. Nyugi! Nagyon emlékszem, hogy hogy meg voltam rémülve azon az éjjelen (jobban, mint mikor lázas volt).


Nurophen kúpot adtam én is paracetamollal felváltva. De én a 70-es évek végén nem hiszem hogy ilyen hatóanyag tartalmú szereket kaptam :) Szóval, a mellékhatás kilőve.

2012. szept. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Holnap azért figyeld a pöttyöket! :)


Előző voltam.

2012. szept. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hú, nagyon köszi a válaszokat, sokat segítettetek! :)


majd megírom lett-e pötty belőle végül :)

2012. szept. 14. 01:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Fiamnál is a 3 napos láz után 1 napig ilyen alacsony volt. Orvos szerint nem mindig van pötty.
2012. szept. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mára megjelentek a pöttyök, és rendeződött a hőmérséklet, 36.6! :)


Ezek szerint nálunk is lesz a jövőben a láz végén egy ilyen alacsonyabb hőmérsékletű nap, úgyhogy megnyugodtunk.


Köszönjük mindenkinek a segítséget! :)

2012. szept. 14. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!