Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti mindennap főztök?...

Anyukák, ti mindennap főztök? Ha igen, még belefér a napi 2x-i séta is?

Figyelt kérdés
Nekem van egy 3 hónapos és egy 2 és fél éves kisfiam. 2 napra szoktam főzni, mert amikor főzök, akkor a délelőtti játszótér már nem fér bele, amit a nagy igényelne. Így viszont 2 napig ugyanazt esszük. Ti hogy csináljátok?
2012. márc. 26. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem, én is két napra főzök. De a főzős napon is belefér a kétszeri séta.

Vagy reggel teszem oda, mielőtt kimegyünk, vagy akkor, ha ő alszik.

2012. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Délelőtt csak egy órára megyünk ki a kertbe, de amíg ő homokozik, játszik, addig én teregetek, kertészkedek...

Akkor fér bele jobban, ha valami egyszerűt készítek, mint ma is (túrós tészta). Egyébként két napra főzök én is, van, amikor jóval nagyobb adagot és fagyasztok.

Délután szinte csak uzsonnázni, és a délutáni alvásra jövünk be, annyira szeret kinn lenni. :) Ez így nem egyszerű, mert max. fél háromig kész kell legyek a házimunkával, hogy kimehessünk.

2012. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is két napra főzök. Gyakran akkor teszem fel főzni a másnapi ebédet, amikor délben alszanak, vagy ha hazajön apa a munkából és tud rájuk figyelni, vagy megy velük játszani. Amikor ez nem jön össze, akkor a nagyobbikkal valami gyorsat összedobunk, addig a kicsi alszik vagy játszószőnyegezik.

Egyébként volt már olyan hogy rántotta vagy virsli volt ebédre a tegnapi leves mellé. És nem dőlt össze a világ, sőt nagyon örült neki apa és a nagyfiam is.

2012. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Úgy lenne jó, ha délben egyszerre aludnának, és akkor másnapra meg lehetne főzni, tudnánk délelőttönként is sétálni. Csak az a baj, hogy ritkán jön össze, hogy egyszerre aludjanak. Ha meg délelőttre marad a főzés, nehéz összehangolni, hogy a kaja is pont kész legyen, és a kicsinek is pont alvás következzen és lehessen berakni a babkocsiba.
2012. márc. 26. 14:26
 5/13 anonim ***** válasza:
8- kor oda rakom az ebédet, 10- re kész. Közben elrámolok, mosok, kiteregetek, takarítgatok, 10:30 kor elindulunk , délre házaérünk.
2012. márc. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia az átlag napi beosztásom reggel én 5-6 között kelek elmosogatok öszetakaritok 7 kor kel a lányom kajci öltözés 8 kor irány a piac és a bolt bevásárolni az ebédhez hazafele játszó 9-10 ig tízorai a csajszinak fél 11 körül már főni szokott a kajci ami átlagosan 2 -3 óra alatt megvan addig a kisasszonynak ebéd utána alvás közbe elmosogatok pakolászok nekem egy kávé :) 2 óra körül szokott kelni a lányom akkor egy pohár tea és egy turórudi irány a játszó ő még csak hintázik mert 9 hónapos pont ma :) 1 óra a játszón hazafele általába elalszik egy fél órát és után játszunk és megyünk apaelé
2012. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ja utolsó vagyok még anyi hogy este fél 8 kor pancsi és 9 kor alvása gyerkőcnek én kb 10-fél 11 mira ágyba vagyok
2012. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én sosem főzök minden nap, magunknak sem főzök minden nap. Általában ami elkészül, abból eszik a leányzó aznap és másnap, előfordul, hogy harmadnapra is még marad. Szóval én olyan 2-3 naponta főzök, legtöbbször inkább hétközben, mert hétvégén, amikor apa is itthon van, akkor nagyon sokat sétálunk. :)
2012. márc. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Gratulálok!:) Nagyon ügyesek vagytok! Ezt egyébként egy pasi biztos nem tudná utánunk csinálni!:)
2012. márc. 26. 14:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Két naponta főzök akkor is olyat ami gyorsan megvan.
2012. márc. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!