Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tíz hónapos babának egy-egy...

Tíz hónapos babának egy-egy falat tejbegrízt adni - felelőtlenség vagy "belefér"?

Figyelt kérdés
1-2 évvel ezelőtt fel sem merült volna bennem ez a kérdés, egyértelműen tiltakoztam volna. De most a Kicsi Fiam néha kinézi a számból ... És annyi egymásnak ellentmondó véleményt hallok, hogy fogalmam sincs, mivel teszek jót. Bevallom, adtam neki, nem sokat, csak pár falatot, de azóta is ezen rágódom, hogy a tej, meg a cukor, meg a glutén ...

2012. febr. 10. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos baba? Glutén? Glutén adható 4 hónapos kortól, sőt javasolt, mert kisebb az esélye az allergiának. Cukor helyett tegyél neki bele gyümölcscukrot, és ha nem volt a tejtől semmi baja, akkor miért ne adhatnád neki?!
2012. febr. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan adhatod neki , nem lesz semmi baja! Sajnos nagyon el van túlozva a mai világba az , hogy mit szabad és mit nem szabad adni. Régem már pár hónapos csecsemőknek is adtak tehéntejet és mégsem lett semmibajuk.
2012. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Főleg a tej miatt aggódom, de eddig semmi baja tőle.

A glutén pedig a saját tanulmányaim alapján aggaszt, mert mi anno, jó pár évvel ezelőtt még azt tanultuk, 1 éves kor alatt tilos! Most meg 4-7 hónap között kötelező ... Így ne hülyüljön meg az ember!

2012. febr. 10. 13:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

jaj ugyan már!!!Semmi baja nem lesz!Én tudatosan adtam a fiamnak 10 hónaposan 1-1 korty tejet és tejbegrízt, hogy szokja a szervezete.

Se a tejtől se a cukortól nem lesz baja, a gluténtól meg végképp nem!!

Ennyi cukor kell!Azért az sem jó, ha az ember teljesen kiiktatja...már csak azért sem, mert oviban úgyis kapni fog.

2012. febr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Miért lenne felelőtlenség? Ez csak mostanában mánia, hogy ne adjunk a gyereknek tejet, cukrot, glutént, stb.

Semmi baja nem lesz tőle. Persze módjával, nem kilószám kell tömni bele.

2012. febr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem lesz semmi baja az ég világon.

Az én lányom is kóstolt már tejbegrízt, tejet, sőt, kakaót is. Nyilván nem tömöm állandóan ilyenekkel, de attól nem lesz baja, ha néha kap, megkóstolja, ismerkedik vele.

2012. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
10 hónaposan már vígan ették a töltöttpaprikát is a lányaim, cukrosan, krumplival.
2012. febr. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, a töltött paprika jó ötlet, valamelyik nap azt főzök. :)
2012. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha egy egész tányérral adnál neki sem lenne semmi baja tőle.Nyugi :)
2012. febr. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat! Számomra sokkal megnyugtatóbb más Anyukák tapasztalatait "meghallgatni", mint a szakirodalmat tanulmányozni, sajnos manapság azt sem tudom, hová kapjam a fejem, annyi félét olvasok, hallok. Persze, betartom az "előírásokat", de akkor a tejbegrízt nem tagadom meg a Babámtól :-) Pár kanállal adok neki, úgyis mindig kunyerál :-)
2012. febr. 10. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!