Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak 10 hós. Fiammal,...

Mit csináljak 10 hós. Fiammal, nem bírom kezelni?

Figyelt kérdés

Már születése óta nehéz eset...nem tudom megetetni, felöltöztetni, tisztába tenni.

Ha etetem,kimászik az etetőszékből,ha bekötöm nem eszik csak ordít. Mikor öltöztetem csavarodik össze vissza, képes lenni kicsavarni a saját kezét.Egy percre nem áll meg, jár keze lába.

Mikor pelenkázom akkor is dettó....egyszerűen lehetetlen...kezébe adok valami izgit de meg sem nézi, már fordul elfelé vele.Amikor teszem alá a pelenkát kivergődi maga alól és tekeredik tovább.Nem tudom lefogni sem mert minden testrésze más irányba csavarodik.

Már elegem van....

Pedig ennie kéne mert vékonyka, de nem megy.

Mikor ezeket kell csinálni már félek, mondtam is a férjemnek, hogy ha itthon van én nem nyúlok hozzá.

Mit csináljak???



2012. szept. 15. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
ez nem hangzik túl jól. szerintem forduljatok valamilyen szakorvoshoz minél előbb!
2012. szept. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is.Ráadásul a férjem külföldön dolgozik,anyukám is sokat dolgozik,úgyhogy segítségem nem nagyon volt/van.Nálunk az vált b,hogy töltöttem le a gépre meséket és amíg megetettem,addig őt lefoglalta a mesenézés.Meg még az volt a szerencsém,hogy cicizett és így nem volt vékonyka sohase,sőt..:)A pelenkázás,öltözködés szintén borzalmas volt.Én is borzalmasan türelmetlen lettem,ennek oka a sok éjszaka,amit végigcicizett,soha nem tudtam pihenni.Ettől egyre ingerültebb,feszültebb lettem,ami nem igazán jó,mert már néha ott tartok,hogy rácsapok a fenekére,kezére,ha nagyon rossz,amit viszont sosem akartam.21 hós most,de nagyon akaratos,nehéz eset :)

Szerintem ebben más nem tud tanácsot adni,hogy mit tegyél,hanem inkább próbáld meg kiismerni gyermeked,hogy mi érdekli igazán,mivel tudod lefoglalni és persze nyugodtan(habár saját tapasztalatból tudom,hogy nehéz,de meg kell próbálni)alkalmazni ezeket.

2012. szept. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

pelus, öltözés az egy normális dolog, hogy ilyen nehéz, a legtöbb baba ezt csinálja, nem kéne ezen kibuknod ennyire. értsd meg, neki most az a dolga, hogy felfedezzen, ezért izeg-mozog, próbálkozik. neked meg az a dolgod, hogy türelemre tanítsd, de ahhoz nekei is türelmesnek kell lenned. pár hónap múlva ez változni fog, végig tudja majd feküdni azt a 2 percet, sőt, pár hét és segít neked öltözködni!

én mindig a halász judit egyik számát énekeltem

"egyik kezed, másik kezed, belebújik a trikóba, egyik lábad, másik lábad..." ez tetszett neki, 1 évesen meg már csinálta is :D


az etetés meg... hát ez egy olyan dolog, hogy ha következetes vagy akkor ő is tudja meddig mehet. így jól összezavartad.

kösd be mindig. pár nap alatt megszokja. aztán ha nem eszik akkor nem eszik, de kösd be! tedd elé az ételt, hogy csipegessen belőle, nem baj ha összekoszol maga körül, legyél türelmesebb!

2012. szept. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mintha az én 7 hós lányomról írnál... Nekem is elegem van már! Egyszerűen nem tudom felöltöztetni! Csavarodik tekeredik, hasára fordul, mászik és közben üvölt ha megpróbálom ráadni a ruhadarabokat. Már most várom a jövő nyarat hogy megint egy szál pelenkában lehessen. Szerintem erre nincs megoldás csak egy nagy mély lélegzet minden pelenkázás/öltözés előtt. Mindenesetre örülök hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával.
2012. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!