Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor elkezdett intenzíven...

Mikor elkezdett intenzíven kúszni, mászni a babátok, akkor hogyan vigyáztatok rá? Dőlöngél jobbra balra. Próbál felülni is. Félek, hogy nekiesik vminek a buksija. A nyomába voltatok, karámmal körbe vettétek? Vagy csak elpakoltatok?

Figyelt kérdés
Nem lehet teljesen elpakolni, amerikai konyhás a nappali, ott vannak a székek, vannak bútorok. Raktunk sarokvédőt, a szekrényélekre nem tudunk mit rakni. A konnektorokat bedugtuk. Ti mit csináltatok még?
2012. szept. 17. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanezt, sarokvédő meg konnektorok bedugva, plusz vettünk egy járókát és beleszoktattam, mindenki mondta h már elkéstem vele, de nem lett igazuk. Most 13 hós és még minidg órákat elvan benne pl amíg főzök, megtanulta és ő addig ott főz velem, kap egy fakanalat meg egy lábost, mert különben a sütőt és birizgálná ami tűzforró stb...Persze egy pár hétig a járókában is képes volt beverni mindenét :). Hát innentől örök rettegés lesz h mikor lesz valami baja, hiába, emrt utána meg a járás tanulgatás jön stb. agybaj...Mindentől nem lehet megóvni, plusz a saját hibájából tanul csak, úgy se tudod megakadályozni, de a nagyobb balesetek elkerülhetőek ha figyelsz. Pár koppanás belefér :)
2012. szept. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ennél többet nem

max a törékeny dolgokat raktam el még

pl üveg asztal :-)


kikerült mindent ami útban volt vagy felcsimpaszkodott rá

pár eldőlt szék után rájött h arra nem jó mert eldől

keresett mást

hiába vigyázol rá annyira tuti akkor esik majd neki valaminek mikor 1 pillanatra félre nézel vagy pislogsz

nem is baj meg kell tanulnia h bizony vannak nem stabil dolgok és a padló nem végtelen vannak akadályok amit ki kell kerülni

1-2 hét és belejön a mászásba is és az ülésbe is akkor már jobb lesz a helyzet :-)

fontos h megtanulja h ha esik akkor hogyan kell megfognia magát

az elején biztos nem megy majd és sír nagyot de ha belejön akkor profin csinálja majd

2012. szept. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ja nálunk cserépkályha van :-)

megmutattam neki h forró közel tettem a kis kezét nem égette meg csak érezte h bizony meleg de nagyon

azóta ha mondom neki h forró nem lehet, mutatja is h jajjajj meleg nem szabad

soha nem nyúlt a sütőhöz sem ha mondtam neki

és mindig lassan közelíti felé a kezét h meleg e ha igen akkor nem nyúl hozzá


a konyhaszekrényben van egy rész ami pakolható ott vannak a műanyag dolgok és a lábosok fedők stb... azt ha akarja kipakolhatja


konnektorhoz nem nyúlt egyik sem soha egyszerűen mire felfedezték addigra mindegyik már olyan nagy volt h megértet h nem lehet mondjuk volt vakdugó benne :-)

és úgy vannak helyezve h takarásban vannak vagy magasan


soha nem volt járókánk vagy egyéb hasonló

meg kell tanulnia h vannak dolgok amik veszélyesek rá nézve még

és nem lehet neki


a nagylányom mikor járni tanult majd 2 hónapig mindig lila volt itt ott mindig akkor esett el mikor közel volt éppen valamihez :-)

volt h a kanapé puha oldala szedte le a bőrét vagy nekiment az ajtónak vagy pont a fal előtt 2 lépéssel esett el

érdekes módon a mászás kúszás alatt egyik gyerek sem sérült meg komolyabban volt pár orra esés mert kicsúszott a keze meg eldőltek a szőnyegen ülés közben kb ennyi

inkább akkor volt több lila folt horzsolás mikor járni tanultak

2012. szept. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!