Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ételallergia jött ki rajtam....

Ételallergia jött ki rajtam. Tényleg ilyen gyakori ez a terhesség alatt? Mit szedtetek rá, mire vigyáztatok az étkezésnél?

Figyelt kérdés
19 hetes vagyok, tegnap este hatalmas vörös viszkető foltok jöttek ki rajtam. Arcomon, nyakamon, mindenhol, szemhéjam feldagadt. Injekciót kaptam, erre reggelre elmúlt de mos megint kezdődik a "nóta". Borzasztó ez a foltosodás és iszonyúan vizsket. A háziorvos Claritine-t javasolt, vettem is be belőle az előbb. Meddig fog ez még tartani? Mostmás mindennap ezzel fogok küzdeni? Amúgy fogalmam sincs mitől jött ki és az orvos sem tudott erre mit mondani, gyakorlatilag bármi amit megettem okozhatta. (Ma nem ettek ugyanazokat mégis kijött)
2009. szept. 30. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyanez van, bár én tudom nekem mitől jött ki.

Most, két nap után már jobb, szerintem holnapra elmúlik.

2009. szept. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja, én nem szedtem be semmit, csak bekentem körömvirág krémmel. Nekem apró pöttyök jöttek ki az alkaromon és egy pár db a hasamon, de nekem máskor is ilyen szokott lenni.

azt nem tudom mennyire gyakori terhesség alatt, nekem most először jött ki, mióta terhes vagyok.

38 hetes kismami

2009. szept. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tegnap este megint kijöttek a foltok, a különbség hogy mára meg is maradtak. Megvárom mi lesz de ha holnap is gond lesz akkor elmegyek bőrgyógyászhoz.
2009. okt. 1. 07:33
 4/7 anonim ***** válasza:
hát, ha nem akar múlni jobb is, ha elmész, nehogy gond legyen. Bár szerintem csak nem tisztult ki még a szervezetedből az az anyag, ami okozta. Majd írj mire alakultál! :)
2009. okt. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát mégse mentem ma bőrgyógyászhoz (mondjuk nem is tudom rendel-e ilyen nálunk egyáltalán), lassan múlnak a foltok és már nem is viszketnek. Igazad lehet, most ürül ki az az anyag ami okozta és lehet hogy a Claritine is hatott. Hát remélem többet nem jön elő.
2009. okt. 1. 18:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A segítségedet kérem! A feleségem 13. hetes terhes és a tünetei megegyeznek a tiéddel! Nagyjából ugyanott tartunk, ahol te tartottál, mikor ezt írtad (tehát sehol). Légyszi írd meg, mi lett a történet folytatása, nagyon fontos lenne!!!!!! Előre is köszi!!!!!!

2010. ápr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szia! Hát elég régen történt, azóta már a babám is 5 hetes. Szóval ahogy írtam bementünk az ügyeletre mert borzasztóan néztem már ki, kaptam egy injekciót és másnapra eltűntek a foltok. A kézfejeim borzasztóan viszkettek, szét tudtam volna kaparni, az ügyeleten azt javasolták hogy mentolos fogkrémmel kenjem be őket, ez tényleg jó volt mert hűsített és enyhítette a viszketést. De lehet ilyet kapni azt hiszem cinkrázó vagy ilyesmi a neve, egy fűsítő folyadék. Másnap a házi orvoshoz mentem, Claritine nevű gyógyszert írt fel, azt mondta ha újra előjön vegyek be egy szemet. Délutánra újra elő is jöttek, bevettem egy gyógyszert meg kenegettem magam a fogkrémmel. Reggelre a viszketés elmúlt de a foltok több helyen megmaradtak, aztán azok is szépen eltűntek. Nem jött elő többet hála Istennek az allergia, ennyivel megúsztam úgyhogy én nem is mentem tovább orvoshoz. Nekem az volt a szerencsém hogy már 19 hetes voltam, de ti is túl vagytok már a kritikus 12 heten, ez a gyógyszerek miatt lényeges mert fiatalabb terhesség előtt nem nagyon lehet szedni semmit. Még annyi hogy aznap banánt és körtét ettem, ezek voltak a fő "gyanúsítottak", ezeket egy ideig kerültem de kb. úgy két hónap múlva újra ettem mindkettőt és semmi bajom nem lett. A nőgyógyászom azt mondta hogy szerencsés vagyok hogy ennyivel megúsztam az allergiát mert más terheseknél durvább formában is előfordulhat. Én életemben sem addig soha sem azóta nem voltam allergiás semmire. Ne ijedjetek meg mert terheseknél egy nagyon gyakran előfordul, de mindenképpen orvoshoz kell menni, majd kaptok rá valamit ti is. Próbálja meg kerülni a feleséged azt az ételt amire gyanakodtok hogy kiválthatta (ez lehet színezőanyag vagy tartósítószer is). Remélem tudtam segíteni, és remélem a feleséged is megússza annyival mint én.
2010. ápr. 18. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!