Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 10 hós babám csak cicin...

Ha 10 hós babám csak cicin alszik el /vagy babakocsiban/, mi lesz akkor, ha már nem fogom szoptatni?

Figyelt kérdés
Ezen rágódom már egy ideje,hogy vajon hogy fog késobb elaludni?Máshogy nem tudom elaltatni,ha mellém fektetem,simogatom,rogton felpattan,cumit sem fogad el.Mik a tapasztalatok?
2009. júl. 31. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én 10 hósomnál is sokat rágódtam ezen, gondoltam, egy próbát megér, és egy délelőtti altatást megpróbáltam cici nélkül. A Ferber módszertől borsódzott a hátam, úgyhogy humánusabban láttam hozzá. (5-10 percet egy anya igazán szánhat a gyerekére egy-egy altatás során).

Megetettem a szokásos tízóraijával, némi pelusozás és csendes játék után leültem vele, ugyanabban a pozícióban vettem a kezembe, mintha szopizna, csak cumit tettem a szájába, és rázogattam a fenekét. Így is gyorsan ellazult, és hamarabb elaludt, mintha cicizett volna.

Persze ez csak a kezdők szerencséje lehetett, mert pár alkalommal később már feszengett, hisztizett egy kicsit, de végül mindig békésen elaludt. Van mikor a rázogatást, máskor a ringatást kedveli jobban. Halkan éneklek is hozzá, régebben a katicabogarat, mostanában meg a Padlásból énekelek. Pár napja a hajsimogatás is bejön, illetve gyűrögetem a fülét, ahogy ő szokta. Ma rátaláltam arra az akupresszúrás pontra, amitől ellazulnak (ez miatt gyűrögetik ők is a fülüket, ha fáradtak) egy pillanat alatt lehunyta a szemét és már aludt is.

Biztos van még néhány praktika, de nekem eddig ezek beváltak több-kevesebb sikerrel. Nincs szívmelengetőbb látvány, mikor gagyarászva, mosolyogva alszik el az öledben. Sok sikert hozzá!

Ja, ha már félálomban van, kiveszem a szájából a cumit, mert ha azzal fektetem le, sokkal hamarabb megébred.

2009. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb.hol van az akupresszúrás pont?
2009. júl. 31. 16:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló mindent leírt, amit én is írtam volna. Nagyon helyesen cselekedett és ezzel a módszerrel 3 alkalom után az én fiam is cici és kocsi nélkül aludt el.
2009. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én ott találtam meg, ahol a fülkagyló fölső része becsatlakozik a koponyába a vékony porcos rész. Ahogy masszíroztam mindig pattant egy picit.

Lehet, hogy csak szerencsém volt vele, és előfordulhat, hogy minden babánál máshol van. Végig kell masszírozni a fülkagylót, a cimpát, gyűrögetni, ahogy ő szokta. Rá fogsz jönni rögtön ha rátalálsz, mert egyből elalél :)

2009. júl. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!