Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik napról a másikra éjszaka...

Egyik napról a másikra éjszakai ZABAGÉP lett az eddig teljesen normális 8 hónaposunk! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

8 hónapos lányunk 2 hós kora óta átaludta az éjszakákat. Most éjjel viszont 2x felkelt (keservesen sírva), és mindkét alkalommal MÁSFÉL ÜVEG bébiételt megevett!! (hajnali 2-kor és 5-kor) Amúgy egy teljes nap alatt szokott 2 üveggel megenni, éjszaka pedig nem eszik soha.

Utána visszaaludt. Anyatejes baba volt, már gyakorlatilag teljesen el van választva, csak lefekvés előtt szoktam megszoptatni, de már nem igazán van tejem.

Nap közben eleget evett és teljesen normális volt. Nem aludt többet nappal a normálisnál. Minden előjel nélkül kétszer felkelt éjjel és bezabált.

Vajon miért? És mit lehet ezzel csinálni?? (foga még nincs, külön szobában alszunk, még nem áll, de egyedül ül és ügyesen mászik)



2012. szept. 18. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Megnő az étvágya és már nem elég neki az, amit délutántól lefekvésig kap.

Uzsonnára adjatok tartalmas ételt. pl. ebédről megmaradt főzeléket

Vagy este adj neki tápszert az anyatej mellett. Lehet, hogy az nem elég neki, mivel írtad, hogy alig van tejed.

2012. szept. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van, 8 hós és két hete felkel éjszak,pedig eddig sosem kelt.Én nem etetem meg,először simogatom a fejét egy darabig,ha nem megy kiveszem és elringatom, majd leteszem.Ma fél háromtól háromig játszottuk,de egyszer csak visszaaludt.Nem akarok neki enni adni éjszaka, nehogy megszokja,napközben kap háromszor főzeléket és gyümölcsöt, jó sokat is eszik belőle,szerintem inkább fog vagy vmi növekedési vagy fejlődési ugrás lehet.Viszont azzal meg nem igazán lehet tenni semmit csak türelmesen várni amíg elmúlik.De hozzáteszem az én babám tápszeres már nagyon régóta,lehet nálatok így más a helyzet.
2012. szept. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen időszak, de szerintem nem bébikaját adj neki éjszaka, hanem tápszert. Nappal pedig adj neki többet enni.
2012. szept. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az tuti biztos, hogy jóllakottan fekszik le. Tartalmas főzeléket adunk neki vacsorára. Mi arra gondoltunk, amit a második is írt, hogy fejlődési ugrás vagy fogzás vagy talán szeparációs szorongás vagy ilyesmi miatt ébred fel, és nem is az éhség a baja. Szóval várjunk türelmesen, amíg majd magától elmúlik...?

Anyatejet már rég nem azért eszik, hogy jóllakjon, csak megnyugtatásképpen teszem mellre esténként. Főzelékekből viszont nagyon jól eszik mindig. így az éhség kizárva.

2012. szept. 18. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!