Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy 2,5 hónapos...

Mit csináljak hogy 2,5 hónapos babám legalább egy kicsit lefoglalja saját magát?

Figyelt kérdés
ha fent van egyszerűen nem tudok tőle semmit sem csinálni!egy percre sincs meg egyedül.szó szerint ha kimegyek vécére már akkor is nyöszörög!egy kicsit ez miatt már kivagyok!olvasok neki mókázuk vele,sétálunk de ugye nekem lenne más dolgom is(főzés,takarítás stb..)néha enni sem hagy ami bosszantó mert félek hogy akkor nem lesz tejem!mit tegyek?tudnátok tanácsot adni?
2012. szept. 19. 08:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Miért baj az, ha egy kicsit nyöszörög? Ha állandóan felkapkodod, akkor persze, hogy hozzászokik a "jóhoz"!
2012. szept. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Babazene, színes játszószőnyeg...
2012. szept. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ha kimész még nem azért nyöszörög mert nem lát . az majd később jön - szeparációs szorongás - lehet csak más baja van . az elöttem írók jól mondták pár játékot tegyél ki neki had nézegesse.

és nyugodtan tedd a dolgod kapcsolj be neki naponta az ébrenlét alatt zenét

vagy ki is viheted magaddal hordozóban v. pihenőszékben a konyhába amig mosogatsz.

2012. szept. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem kapkodom fel állandóan!!!!csak mindig ott kell vele lenni mert ha nincs ott melette valaki akkor sírdogál!!
2012. szept. 19. 08:30
 5/11 A kérdező kommentje:
ki szoktam vinni magammal a konyhába!5 percig elnézelődik de aztán kezdődik a hiszti!de nem tudok egyszerre főzni is meg vele is játszani!akkor ti hogy oldjátok meg???
2012. szept. 19. 08:31
 6/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű, azonos mintázatú (pl: kétszínű csíkos, egyféle ismétlődő virágmintás) dolgokkal nagyon jól elvannak ennyi idősen, pl. egy ajándéktáska. Csak a szeme ügyében legyen, ne érje el. Amikor kiviszed Magaddal, folyamatosan beszélj hozzá, így ha nem lát, akkor is tudja, ott vagy.
2012. szept. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A pihenőszéket erre találták ki :)
2012. szept. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5 hónapos, de még mindig nincs el egyedül. Egy darabig mindennel el van, aztán megunja és jön a sírás. Állandóan az kellene neki, hogy valaki legyen körülötte. Próbáltam már én is a konyhába is kivinni magammal, de nem sokáig van el. Játszószőnyeg teli játékokkal, max. fél óra és már sír. Pihenőszékünk is van egyébként, de hiába....
2012. szept. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A főzést,takarítást stb.. megpróbáltam akkor csinálni, amikor aludtak. Az enyémek ebben a korban viszonylag keveset voltak fenn, azt az időt velük töltöttem, ha láttam, hogy fáradnak, akkor irány az ágy.
2012. szept. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia!

Nekem 6 hónapos a lányom, de 2 hónapos volt amikor nekem is egész nap nem aludt semmit, éjjel is felkelt 2-szer, volt, hogy 3-szor. Én sem tudtam semmit sem csinálni mellette, én is ki voltam bukva, én is görcsöltem, hogy nem lesz tejem, idegesített minden. Sajnos a pici megérzi a feszültséget. Magadtól kell, hogy megnyugodj, nekem ez három hétbe telt, mire rájöttem, és hidd el Ő is megnyugszik. Második gyermekem, az első nem csinált ilyet. Stratégiát váltottam és nem csináltam otthon semmit csak a picivel foglalkoztam egész nap. Nekem is kellett volna főznöm takarítanom, de csak akkor csináltam, amikor segítségem volt. Olyan 4 hónaposan elkezdi felfedezni a kis kezeit(nagyon aranyos)és majd több szabadidőt ad neked, mert több időt tölt a kedvenc játékaival. Most már 6 hónapos és tudja, hogy ha a konyhában serénykedek várnia kell a sorára, de amint meglátja, hogy leűltem egy székre azonnal oda kéreszkedik hozzám, de nem bánom.

2012. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!