Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a keze, orra meleg, az...

Ha a keze, orra meleg, az arcocskája és a tarkója viszont hideg akkor fázik vagy sem?

Figyelt kérdés
Ha azt nézem, hogy nekem a hálóingben a pokróc alatt melegem van, akkor neki hosszú ujjú bodyban és vékony kantáros rugiban még inkább melege kellene, hogy legyen nem? Kitakartam, de a helyzet úgyis változatlan volt. Most akkor nem értem. :S :)

#orr #fázás #tarkója
2012. szept. 19. 08:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Az orr, a kéz, a fül, láb sok hajszáleret tartalmaz. Amikor melegünk van, meleg a fülünk és az orrunk, mert próbálunk hőt leadni a hajszálereken keresztül. Ha fázol, elsőnek a lábad, kezed, füled, orrod lesz hideg, mert a tested úgy védekezik a hideg ellen, hogy elsőnek a számára kevésbé fontos testrészekbe juttat kevesebb vért, így védi és tartja melegebben a fontosabb belső szerveket.
2012. szept. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a kórházban is, és itthon a doki is azt mondta,hogy a tarkóját és hasát nézzem! A kéz, láb azért nem mérvadó, mert lehet hideg kezű is a baba. Én pl. ilyen vagyok, a fiam is ilyen. De a tarkója meleg!

Bár ha nagyon fázik, szerintem sírna!

2012. szept. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sokan elkönyvelik magukat hidegkezűnek, pedig az elégtelen vérkeringés okozza csupán.
2012. szept. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!