Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfogadná a tápszert ha éhes...

Elfogadná a tápszert ha éhes lenne?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám, anyatejes. Eleinte tudtam tejet fagyasztani, amit Aventes cumisüvegből meg is ivott. Most Nuk-ra váltottunk. Estére néha kapott tápszert, 50 ml-t ivott, majd cicit is kapott. Így aludt 22.00-5.00-ig átlagban. Most azonban nem fogadja el a tápszert - forralt vízzel, babavízzel is csináltam frissen. Estére kevés sajnos csak az anyatej, mert 2 napja hajnali 2-kor "énekel" utánam. Nem sír, csak kurjongat. Evett ciciből amennyi volt benne, majd 7-ig csendben volt. :) Az utolsó etetés 21-21.30 között szokott lenni.

Ha éhes lenne, akkor inná most is a tápszert?


2012. szept. 19. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Ha éhes lenne, szerintem elfogadná. Csak annyit tennék azért hozzá, hogy soha ne a tápszert add elsőre, mert könnyen rájönnek, hogy így egyszerűbb, és le fog szokni a szopásról. Ha nem kéri, én nem erőltetném szoptasd meg hajnalban is. Egyrészt jót tesz a tejtermelésnek, másrészt három hónapos korban van egy növekedési ugrás, ilyenkor picit többet esznek. Az hogy este kevesebbet eszik, normális, mivel az esti tej zsírosabb, jobban telít. Nem biztos, hogy nem elég neki.
2012. szept. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az anyatej jobban ízlik neki, annak még a szaga is más, ezért nem akarja a tápszert.

Az semmit nem jelent, hogy éjjel felkel, attól még elég neki az anyatej. Sok baba felkel éjjel 1,5-2 éves koráig is akár, akár elég neki a tej, akár nem.

2012. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első, három hónapos korban van növekedési ugrás, amikor hirtelen többet akarnak enni a babák mint addig. Ilyenkor gyakrabban kell megszoptatni, és kb. 1 hét alatt beáll az új kereslet-kínálat. De erre nem az a megoldás, hogy tápszert adsz, hanem az, hogy gyakrabban szoptatod, hogy elég tej termelődjön.

Sok baba nem alussza át az éjszakát, ez normális ilyen kicsi korban.

2012. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz! :)
2012. szept. 19. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!