Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya lennék, ha 3...

Rossz anya lennék, ha 3 hónapos babám mellől elutaznék 3 napra, és 6 hónapos lenne mikor visszamennék dolgozni? Nem anyagiak!

Figyelt kérdés

Magánkórházban vagyok orvos.A babám most 2 hónapos,közel egy hónap múlva továbbképzésre kéne menjek,külföldre,repülővel,három teljes napra.Szívem szerint mennék,mert 1)a lányomra a nagyszülők vigyáznának,akikben maximálisan megbízok 2)ezen úgymond kötelező részt venni,pláne,hogy a kórháznak újításai is vannak 3)én rengeteget dolgoztam,még a lányom születése és a terhesség előtt,a lányomnak hozzá kell szoknia,hogy sokat fogok ezután is dolgozni.

A munkám a hobbim,nem akarom feladni.Anyagi gondok nincsenek.Mennék is meg nem is.Újra munkába állhatnék,mikor 10 hónapos lenne,de azzal is sok gond van.Én napi 10-2 órát dolgozom,van,hogy többet,rengeteget utazom,havi szinten.Ha 10 hós korában állnék munkába ez szinte azonnal így lenne.Ha most,6 hónapos korában akkor csak fokozatosan,eleinte napi 4 óra,aztán hat,és utána lenne csak a napi 10-12.És 1 éves lenne,amikor elkezdenék utazgatni.Viszont,ha tíz hós korában mennék vissza,már egyből elutaznék.Azért megyek vissza,mert én mindig is sokat fogok dolgozni függetlenül tőle,mint említettem 10-12 órát biztos,és nagyon sokat fogok/kell utaznom is.Olyan is lesz,hogy hazajövök és másnap elutazom ismét.Akkor lennék csak itthon mikor testvére fog születni,olyan 3 év múlva.Mit gondoltok?6 vagy 10 hónap?


2012. szept. 19. 16:23
 41/91 anonim ***** válasza:
76%

Csak a nagyszülős dologhoz szólnék hozzá, az én anyám már nem él, így rá nem számíthatok, de van egy anyósom aki fiatal, 54 éves nő. Örökösen jön megy intézkedik, vásárol.

A fiam 15 hónapos, meg nem áll egész nap.

Volt alkalom, hogy ő vigyázott rá. Amíg kisebb volt nem is volt probléma, volt, hogy AKÁR 3 órát is vele volt. A gyerek aludt, vagy feküdt egyhelyben, gőgicsélt. Ma már más a helyzet. Ma már nem szívesen vigyáz rá a mama. Ma már jönni menni kell a gyerekkel, kísérgetni, rászólni, felügyelni, jobbat mondok játszani foglalkozni vele! Ma már nem olyan jó mint régen, ma már hiába hagyom ott -jó volna ha alvás időben hoznád- maximum 1 óra 30 perc múlva csörög a telefon:Gyere! Nem bírok vele! ma nagyon nyűgös!! Nem, nem nyűgös, ez csak neki, a nagyinak nyűg.

Változnak az idők, változnak az emberek...még a nagyik is!!

Nem feltétlenül működik az a rendszer ami rendben működött még 6 hónapja!

A nagyikat sem lehet örökké befogni, a nagyik is lehetnek betegek, fáradtak, a nagyiknak is lehetnek programjaik.

2012. szept. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
88%
41: Igen! A különböző nevelési elvek mellé épp ezt akartam írni még, hogy azért egy örökmozgó totyogó iszonyatosan le tudja fárasztani az embert. Most ahol nyaraltunk, volt egy 2 éves kissrác, amúgy édes és helyes, egész szófogadó is. Én még csak 40 vagyok, de egy délelőtt amíg vigyáztam rá úgy kifárasztott, hogy fél délután pihegtem. Pedig az enyémek is még csak kisiskolások, és nem vagyok egy 50-es nagymama.
2012. szept. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 anonim ***** válasza:
58%
Hát, nem azért, tényleg nem akarom megbántani, de a kérdező biztosan nem orvos. Annyira primitívek a reakciói, meg annyira infantilisek a magyarázatai. Szerintem nem is tudja, hogy mit jelent gyereket nevelni.
2012. szept. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/91 anonim ***** válasza:
70%

Csinálhatod így is. Szerintem is jó, és általánosságban bevett szokés, hgy a főnőkkel beszélik meg az emberek a további gyermekvállalást. Vicces.

Egyébként én csak azért nem csinálnám így ahogy Te, mert egyszerűen az anyai ösztönöm, és az egóm, nem hagyná, hgy más nevelje fel, máshogy ahogy én szeretném, más elvek szerint.

Nyilván lehet egy nagyi is remek pótmama...ha már finoman fejezem ki magam, hisz felnevelt ő is 1-2 több gyermeket, de a tudása nem naprakész. És ezt neked mint orvos (hm..hmm) tudnod kellene.

2012. szept. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/91 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom nem a második gyereket beszélik meg a főnökkel, hanem azt, hogy most mik a lehetőségei, hogy visszamenjen dolgozni.
2012. szept. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 anonim ***** válasza:
28%
Kérdező ide ne írj ki kérdést ilyen témában, mert a többség csak szapulni tud.
2012. szept. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/91 anonim ***** válasza:
79%

Persze, hogy szapuljuk! Persze, hogy ne ide írjon. Mnek ide ír egy provokatív kérdést?

Gyermekvállalás, NEVELÉS,babák kategóriába?? Minek? Nem ide kellene írni ahol anyukák adnak tanácsot egymásnak. Már maga a kérdés is provokatív: Rossz anya lennék?

Csak ítélkezni lehet.

2012. szept. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 anonim ***** válasza:
88%
46: Azért várható volt, hogy ha leírja azt, hogy egy nem egészen egy éves gyerek mellett 10-12 órát fog dolgozni és nem azért, hogy ne haljanak éhen, akkor nemcsak az ősanyák nem fognak neki tapsikolni.
2012. szept. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/91 anonim ***** válasza:
81%

Tudod nem értem miért írtad ki ezt a kérdést. Úgy érzem, számodra ez a fajta hozzáállás a "gyerekneveléshez" (mert erre mindent lehet mondani,csak ezt nem) teljesen normális és természetes. De ha józan paraszti ésszel gondolkodnál egy picit,nem agyon diplomázottan (és ezzel NEM a diplomásokat minősítem le!!),akkor szerinted pl. óvodában egy szülői értekezleten az átlag életkor 60 év lenne,mert mindenki nagyiból meg papiból állna; a szülők meg éldegélnék a karrierista életüket úgy téve,mintha nem is vállaltak volna felelősséget egy gyermek vállalásával.

Én azért a párod véleményére is kíváncsi volnék...engem páros lábban hajítana ki itthonról, ha egy hasonló ötlettel állnék elő.

NEM NORMÁLIS a hozzáállásod!!!Oké,menjen vissza anyuka dolgozni,mert szüksége van egy kis "levegőre".De könyörgöm 10-12 órában,sokat utazva...???És akkor még jöjjön a kis tesó is?

Elkeserítő amit írsz és ahogy viszonyulsz a gyermekedhez!Nem kellett volna szülnöd,az a véleményem.Az édesanya nem azt jelenti csupán, hogy anyagi jólétet biztosít a gyermekének...de ezt már sokan kifejtették korábban,nem mennék bele még egyszer.Ők tökéletesen leírták mi fontos és mi is kell valójában egy gyermeknek.

2012. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
44%
nyugodtan elmehetsz, bár a legjobb talán az lenne, ha a gyerket meg nagyit is vinnéd magaddal. Dolgozni pedig szerintem 6 hós korában mennyél.
2012. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!