Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvásgondok. Ötlet?

Alvásgondok. Ötlet?

Figyelt kérdés
Kisfiam 19 hónapos, és eddig nagyon szépen aludt,mióta új helyre költöztünk, átalussza az éjszakákat. De 1 hete valamiért minden éjjel felkel,különböző időpontokban (fél 2, háromnegyed 3, fél 5) és egyszerűen nem akar visszaaludni,csak akkor alszik vissza ha lefekszem mellé a földre. Ezt nem akarom hogy megszokja, és tudni akarom, hogy miért kel fel mostanában és mi zavarja őt. Foga nem jön. Valami ötlet, hogyan lehetne megszüntetni ezt,mert borzalmasan fárasztó. ?
2012. szept. 19. 16:34
 1/7 anonim válasza:
Lehet fura lesz, és lehet nem is lesz nálatok hasznos, (de gondolom felébredés alatt sírást is értesz.) amikor én éjszaka sírtam, sokszor éjszaka már nem jöttek oda mindig, és nálam teljesen elmúlt. Lehet, hogy semmi baja nincs, csak nem akar függetlenedni éjszakára.
2012. szept. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 13 hónapos és kb 1 hete ugyanilyen gondunk van. Fiam úgy sír fel, mintha megijedne valamitől és attól nyugodna meg, hogy ott vagyok vele. Esetleg kipróbálhatnál egy halvány éjszakai fényt, hogy ha felébred, lássa az ismerős környezetet. Illetve én kipróbálom még a citromfű teát is, mert védőnő még azt tanácsolta.
2012. szept. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Anyósom is azt mondta hogy hagyjam sírni. Képtelen vagyok rá. Nem véletlen sír szegény gyerek. :( Biztos vagyok benne, hogy sokaknál használ amúgy. A teát én is kipróbálom.
2012. szept. 19. 17:22
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia, az én fiam 15 hónapos 2 hónapja kezdődött ez az éjjeli ébredés, az ő csúcsa 32 alkalom volt 1 éjszaka alatt. DE ekkor jött a foga, szóval tudtam, hogy mi a bibi. Viszont azóta kijött a foga, látszólag nyugi van,mégis ébred éjjel. Neki is csak akkor jó ha átmegyek hozzá. Viszont tegnap éjjel LÁZADTAM, mert már nem bírom a szememet sem kinyitni, és a második sirdogálást ignoráltam. Ébren voltam, feküdtem az ágyban és nem mentem át. Sírt...de nem keservesen, csak sirdogált, kb 1 percig. Aztán abbamaradt. Elaludt. Később megint felsírt, megint nem mentem át. És láss csodát reggelig aludt. Ma ugyanzt fogom csinálni.

Hozzáteszem nem ordítva bőg, vagy bömböl, vagy keservesen sír a kiságyban, akkor természetesen én is átrongyolok hozzá, hanem csak úgy "jelez", hogy pattanj anyu.

Nem tudom ma fog e működni...majd meglátom. Mi lenne ha Te is hagynád kicsit? Nem mennél át hozzá? Nem próbáltad még?

2012. szept. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De, tegnap éjjel próbáltam, mert egyszerűen NEM TUDTAM átmenni, annyira hulla voltam, és akkor abbahagyta, de fél óra múlva újrakezdte és akkor már nem hagyta abba, akkor már átmentem, mert nem csak sírdogált, hanem üvöltve sírt. :( Nem tudom...
2012. szept. 19. 17:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Értem...

Akkor most olyat fogok mondani amit nem akarsz hallani. Türelem.

Át kell menned, most ezt igényli, feküdj mellé, nyugtasd meg. Nyilván nem hobbiból csinálja, kellessz neki. Lehet, hogy csak 1 hétig fog (még 1 hétig) tartani. Lehet hogy kettőig.

2012. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Aki még olvassa...mostanra szűnt meg az állandó felkelése! Teljesen kivoltam már. :( De már alszik estétől reggelig! Csak ki tudja meddig tart...
2013. jan. 23. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!