Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez a babám fején, Koszmó?

Mi ez a babám fején, Koszmó?

Figyelt kérdés
Sokan mondtak olajos kenegetést-lemosást-dörzsölést, de semmi nem használ. Olyan a 2 hónapos babám fejteteje mintha hámlana vagy korpa vagy én nem is tudom, a védőnő azt mondta koszmó de amit mondott hogy olajjal kenjem be, sapi rá aztán fürcsinál kicsit dörzsölgessem le az nem jött be pedig majdnem egy hétig csináltam. Kaptam dermovate-ot valakitől, de az baromi erős ekcémára van meg pikkelysömörre és azt irja 1 éves kor alatt ne használjam. Mit tehetnék?

2012. szept. 20. 09:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a Babé koszmó elleni sampont. Nekünk az bevált, hamar levitte a koszmót a babám fejéről. Viszonylag drága, 1500ft körül van, de ha hatásos megéri. És mi majdnem fél évig használtuk, addigra fogyott el 1 sampon.
2012. szept. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én 2610 ft.-ért vettem kb. 2 hete a Babet, de még mindig van koszmó a lányom fején, de most már csak a kutacsánál, ott nem merem nagyon dörzsölgetni. Nekem a védőnő azt mondta, lehet akár 2 hónap is mire lejön teljesen a koszmó a fejéről.
2012. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Még azt tudnám ajánlani, hogy puha körömkefével vagy sűrű fésűvel kapargasd át finoman.
2012. szept. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is a Babe koszmó elleni sampont ajánlom. Tényleg drága, de szerintem nagyon sokáig elég. Nekünk hatásos. 2590-ért vettem a patikában egy hete.
2012. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2 éves lányom fején lett talán koszmó. A nyáron vettem babé sampont, de ezidáig nem nagyon történt változás :( Mondjuk neki is inkább száraz nem nagyon lehet kapargatni.
2012. szept. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A Babé sampont viszont ettől függetlenül ajánlom, mert kicsinek és drágának tűnik, de valójában sok :) 1-2 csepp is elég és jól behabozódik tőle a haj (ha nem hosszú a babád haja persze, mert akkor több kell) és a lányom fején szokott lenni ekcémás kiütés ha meleg van, azt pillanatok alatt elmulasztotta.
2012. szept. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam feje is koszmós volt,pedig mindennap mosom neki.

Én nem vettem semmilyen ilyen-olyan sampont,hanem a combomra szoktam fektetni és úgy szoktunk beszélgetni,és az ilyen beszélgetések alatt szépen lekapargattam neki(persze fürdés után,amikor felpuhult).Ez nem fájdalmas neki és a dokink meg a védőnő is azt mondta,hogy ez a legjobb és leggyorsabb megoldás.

2-3 nap alatt le is jött mind.Mindennap egy kis részt lekapirgáltam neki.

2012. szept. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A Babé nekem nem válik be. Azzal mosom 2 éve a hajukat, és a fiam tavaly, 2 évesen is koszmós lett és most megint az. Nála az olaj válik csak be. Bekenem, állni hagyom, lemosom majd óvatosan levakarászom (azzal a rövid babafésűvel - nem a kefével!). Először kefével próbáltam, aztán fogkefével, de nem jött le. Neki elég vastag, száraz, barnás foltokban van, a doki megnézte, és azt mondta, ez is koszmó. Szóval most érik egy újabb olajozás... Amúgy majdnem egy évre megoldotta a helyzetet egy ilyen olajos, lepucolós móka :)
2012. szept. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a frezyderm koszmó elleni olaját. Babámnak 4x kellett használni, aztán többet soha és vissza sem jött a koszmó.
2012. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
az én 3 hónapos kislányom nagyon érzékeny bőrű, doktornő szerint ekcémára hajlamos, száraz bőrű. Nem olyan rég tapasztalom nála a koszmót, kipróbáltam egy Jhonson&Jhonson-os(elnézést nem tudom pontosan hogyan írjuk ezt le) babaolajat de csípte neki, sírt és bepirosodott a fejbőre. nehezíti még, hogy hosszú dús sűrű a kis haja . milyen olajat használhatnék, ami ilyen érzékeny bőrre is jó?
2012. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!