Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koszmós a 8hós babám feje,...

Koszmós a 8hós babám feje, pont ott ahol a legsűrűbb a haja. Van babé koszmó elleni sampon, de nem nagyon javul. Ti hogy használtátok, meddig hagytátok rajta? Vagy mi az ami segit?

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 11:52
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Olajat is használtunk,de nem segitett. A sampont ugy használom hogy rákenem a száraz hajára,amég levetkőztetem rajta van,aztán vizzel felhabositom,kicsit átdörgölöm,aztán lemosom.
2010. jan. 17. 11:56
 2/19 anonim ***** válasza:
Mosás elött babaolajat kell rákenni fél-1 órára, aztán jön a sampon. Úgy szárazon ha rákened, kimarhatja a bőrét, nem szabad úgy, csak vízzel higítva.
2010. jan. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
huh,jó tudni,köszi
2010. jan. 17. 12:08
 4/19 anonim válasza:
Szia! A kislányomnak mindig azt csináltuk hogy hajmosás előtt jól bekentük neki babaolajjal fél órát hagytuk kb és átfésültük neki (babakefével)sokszor puhán lazán.nagyon szépen felhozza a koszmókot.Tesómnak viszont az étolaj is bevált és ott is durva volt a kislány fejbőre!Remélem tudtam segiteni.Nekünk ez vált be.
2010. jan. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is nagyon koszmós volt a feje,a doktornő írt fel rá kenőcsöt,a nevére sajnos nem emlékszem.Elméletileg éjszakára kellett vele bekenni a kis fejét rá egy sapka és reggel lemosni.De én csak délután kentem be neki az esti fürdetésnél lemostam és így 3 alkalom után teljesen elmúlt.
2010. jan. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szia!Olajozd,még hozzá amikor csak lehet.Minél tovább ázzon az olajban a kis fejecske, aztán este vízzel hígítva a sampont mosd le ,gyengéden dörgöld az ujjaiddal a koszmós részt hogy fellazuljon,de soha ne kapard mert kisebesedhet.Estére szintén tegyél a koszmóra olajat,az reggelre épphogy meglátszódik majd,de így gyorsabban megszabadulhattok tőle.Nekem most 14hónapos a fiam és még koszmós enyhén a fejbőre.Mire 6 hónapos lett eltűnt,de aztán kiújult.A védőnénink szerint 6 éves korig gyakran előjöhet.
2010. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én is úgy szoktam, hogy fürdés előtt egy órával babaolajozom, majd átfésülöm, és jöhet a sampon.De szoktam még uezt a taktikát vazelinnel.
2010. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi,megprobálomn mégegyszer az olajat,lehet multkor rövid ideig hagytam rajta.
2010. jan. 17. 12:54
 9/19 anonim ***** válasza:
39%
Nekünk sehogy nem jött le,már rendesen meg volt vastagodva,kopogott a feje szó szerint.A bőrgyógyászunk mondta,hogy olajozás után sűrű fésűvel fel kell kaparni,az nem baj ha piros lesz,esetleg egy pár helyen kicsit vérzik.Sajnos mindenképp le kell szedni.3 nap volt,mire le tudtam kaparni,azóta a haja is megsűrűsödött,de csak ott.5 hós
2010. jan. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én is nagyon sok mindent kipróbáltam, de csak a gyerekbőrgyógyász által felírt pakolás segített. Ha erre nincs lehetőséged, akkor az előzőekhez annyit, próbáld ki úgy az olajozást, hogy fürdés előtt két órával bekened a koszmós részt és vékony pamut sapkát húzol a fejére. Fürdéskor a Babe sampont felhabosítani és a baba hajkeféjével hátrafelé fésülve lemosni. Nekünk ez bevált, csak mindig kiújult, ezért mentünk bőrgyógyászhoz.
2010. jan. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!