Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki szerint árt a még járni nem tudó babáknak a magunkon hordozás? (kendő, mei tai, kenguru és társaikra gondolok)

Figyelt kérdés

2012. szept. 20. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

nincs. Miért ártana??? Mit kellene vele csinálni, mindig a földre fektetni, hátha egyszer felpattan és elkezd futni?:)))


bocsi nem kötözködni akarok, de nem értem hogy lehetne ez ártalmas...

2012. szept. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Csak és kizárólag akkor árt, ha nem megfelelő hordozóeszközben hordozod (pl. nem tart eléggé a kenguru, vagy túl nagy a mei tai) vagy ha nem megfelelő testhelyzetben (pl. nem feléd fordulva, hanem kifelé fordítva) hordozod, vagy ha nem "jól"/szabályosan használod, kötöd az adott hordozóeszközt. Ennek semmi köze az életkorhoz (bár egy újszülöttet nyilván kendőbe tesz az ember, nem pedig kenguruba).
2012. szept. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Én mindkét gyerekemet nandu kendőben hordoztam 1 hónapos korától, a korának megfelelő hordozási technikával kötöttem magamra. A nagy már 3 éves, semmi baja nem lett, egészséges örökmozgó, sőt mozgásfejlődése gyorsabb volt az átlagnál. Igaz ez nem a kendő miatt van, inkább genetikai (sok az élsportoló, testnevelő tanár a családunkban). A kicsi most 3 hónapos, őt is hordozom. imádja, rögtön megnyugszik ha magamra kötöm és elalszik.
2012. szept. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
egyre több ilyen emberrel találkozom. Főleg idősebb korosztály tagjai. Kendőzünk, és jól is van felkötve, mégis kételkednek benne, hogy ez jó neki (bár el is szokott aludni). Egy néni azt mondta, hogy ő sajnálja az ilyen felkötött babákat, meg az anyjukat is... Találkoztatok már ilyesmivel ? Mit reagáltok rá ? Én csak pislogtam, mint hal a szatyorban... De lehet jobb is, mert sértődés lett volna... :D
2012. szept. 20. 13:16
 5/17 Kiki01 ***** válasza:
100%
Persze, jól teszed ha nem is figyelsz az olyanokra. Nyilván azért mondják mert az ő idejükben még nem volt ez divat és szokatlan nekik. Az idősek már csak ilyenek:) Azért hadd mondjak egy ellenpéldát is: egyszer hordozókendőben vittem a babámat a villamoson, felszállt egy idős nénike, és mondta hogy milyen jól teszem hogy hordozom, és jött azzal a történettel hogy a kis afrikai gyerkőcök addig okosak ameddig az anyjuk hordozza őket, utána kezdenek el butulni. Szóval nem tudsz mindenkinek a kedvére tenni, de nem is kell! Jó babázást és hordozást!
2012. szept. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Az én babám is sokat alszik kendőben, nincs ezzel semmi baj, sőt! Én sokkal inkább azokat sajnálom, akik nem tapasztalták meg a hordozás csodálatos érzését. Aki ilyet mond, nyilván nem tartott még akezében rendszeresen hordozott babát és nem érezte, hogy mennyire kiegyensúlyozottak ezek a gyerekek testileg is és lelkileg is. Ráadásul tényleg hamarabb és biztosan indul be náluk a mozgásfejlődés. Arról pedig, hogy az anyának milyen jó érzés, órákig tudnék mesélni. De inkább csak azt emelném ki, hogy amíg elöl hordoztam a lányomat, amint felkötöttem, megindult a tejtermelés a melleimben. Mondanom sem kell gondolom, hogy sosem volt gond a tejmennyiségemmel :). Mellesleg a magyar aszonyok (is) 150-200 évvel ezelőtt vajon hova tették a gyerekeiket, amikor dolgoztak? Persze, hogy a kendőbe (hol a rőzsét hordták benne, hol a gyereket). Ha ártalmas lenne, már kihalt volna az emberiség :)
2012. szept. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Na, én pont ezt akartam írni. Afrikában is az anyjukra vannak kötve a babák, úgy dolgoznak egész nap, nemcsak pár órára amíg mi pl boltba megyünk, és azoknak a babáknak sincs semmi bajuk. Az öreg beszólogatós néniket meg el kell küldeni a fenébe. Én utálom a károgó vénasszonyokat, akik minden tjobban tudnak. Az én babám nem szereti a babkocsit (ezért is kendőzünk, nem bírom ha sír). Amikor babakocsiban van és sír mindig okoskodnak, hogy biztos éhes, meg adjak neki teát, meg szegény gyerek miért nem adok neki cumit. Na ilyenkor majdnem felrobbanok. múltkor a Rossmannban egy öregasszony arra vetemedett, hogy félrelökött a babakocsitól, hogy majd ő megmutatja hogy kell ringatni a kocsit, hogy ne sírjon a gyerek, mert az ő unokái soha nem sírtak a babakocsiban. Azt hittem megütöm.
2012. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%

"Mit kellene vele csinálni, mindig a földre fektetni, hátha egyszer felpattan és elkezd futni?:)))"


Miért, a hordozóból egyszer csak kipattan és fut??


Én nem hordozom a a babámat, de nem is vagyok hordozás ellenes. Mindenki úgy csinálja, ahogy a babájának és neki jó. Viszont attól sem lesz a babának baja, hogy a játszószőnyegen játszik, fogja a játékokat, forogni próbál.

2012. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Jót derültem a hozzászólásaitokon ! a mamám mesélte, hogy mikor ő fiatal volt meg a szülei idejében szokás volt a sváb asszonyok körében, hogy lepedőbe kötötték a gyereket és mentek kapálni. a dolgot el kellett végezni, a gyereket meg kellett szoptatni, és nyugodtabbak voltak az asszonyok is. Szóval ez itthon sem olyan újkeletű dolog. Persze Budapest megint más. Lehet hogy itt anno nem volt más dolguk a nőknek, mint otthon ücsörögni, tanítani a gyereket aludni, játszani egyedül, és aztán traccsolni a folyosón a szomszédasszonnyal ? nekem elég sok dolgot kell intéznem egyedül, mivel az uram sokat dolgozik, költözünk is stb. Sokkal egyszerűbb felkötni a gyereket és menni, mint cipekedni a babakocsival a bkv-n. a szívmelengető érzésről nem is beszélve, amiről írtatok.
2012. szept. 20. 13:44
 10/17 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem nem szabad túlzásba vinni és forgó,kúszó,mászó babának jobb ha már le van téve,hogy gyakoroljon,én nem hordozom a gyerekem és úgy gondolom 3-4 hónapos kor után amúgy sem használnám,mert az tesz jót a fejlődésének ha sokat gyakorolhat sokat van hason.az Afrikai asszonyokhoz csak annyit,hogy amíg pár hónapos magukra kötik igen,vagy ha messzebbre mennek,de aztán leteszik a földre,ezért is tanulnak meg gyorsabban járni,mászni az afrikai gyerekek,nincsenek túl féltve nincsenek lekötve.
2012. szept. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!