Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valaki fel tudna világosítani...

Valaki fel tudna világosítani a mosható pelenkák használatáról?

Figyelt kérdés

már rég elhatároztam,hogy mosni fogom a pelut, de én még a régi hagyományos megoldásra gondoltam (tetra pelenka gumibugyival). először is, ha van aki tudja, elmondhatná nekem hogyan kell hajtani ezt a tetrát és mi kell a belsejébe,meg hogy milyen gumibugyi kell rá, többféle méretet kell belőle venni?

most viszont olvastam mosható pelusról két féléről is,de nem tiszta a dolog: van ami egybe van varrva minden rétege és csak mosni kell,az oké,de sajnos 4-6E ft egy darab. viszont van olyan,ami kell valami réteg is,meg rá külső rész. nah ez hogy van? nem értem. meg kell venni a mosható rész, bele a betétet vagy mit,ami gondolom eldobandó és rá a külső "nedvességnemeresztőt"? gondolom itt is számítanak a méretek... előre is köszönöm a segítséget!



2012. szept. 20. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Most nem egészen értem a kérdésed: Az elején tetra pelenkás megoldásról beszélsz, a vége felé pedig a modern pelusokról.

Szívesen segítek, csak előbb tisztázzuk, hogy melyik megoldásra vagy kíváncsi.


Pár dolgot mond el magatokról: mekkora a babád? mekkora összeget szánsz a textilpelusokra? Hány naponta tervezel mosni? Külön akarod mosni a pelusokat, vagy nem zavar, ha mellette van más is?

2012. szept. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

szia! valójában az összes megoldás érdekel. a tetrát tartanám a legolcsóbbnak,de azt mondták,hogy az már elavult,a gumibugyi,amit rá kell húzni,nem szellőzik... de ha szerinted az is jó, szívesen megtanulnám ennek a hajtogatási módszerét is. aztán olvastam a mosható pelusokról,amire kell külön külső rész és a belsejébe valami nedvszívó. meg olyanról is olvastam, aminek már minden rétege egybe van varrva. szóval mindegyikről érdekelne vélemény, vagy hogy mennyire jó és vagy gazdaságos a használata.

babánk még nincs, márciusra várjuk. csak semmit nem tudok ezekről a mosható pelusokról. például több féle méretben kell őket megvenni? mert akkor ahogy az árakat néztem (46E ft 18 db) akkor nem éppen gazdaságos. vagy egyszer megveszem és amíg pelenkás a gyerek addig jó? végülis nem tudom mennyit szánnék rá. ha 4-5 havi eldobható pelus árából meglenne a gyerek pelenkás kora végéig a pelenka,akkor az már biztosan megéri.

2012. szept. 21. 10:34
 3/9 A kérdező kommentje:
jah a mosást kihagytam. minden nap nem lenne jó,ha mosni kellene,bár automata gépünk van, végülis nem nagy teher. és szerintem nem lenne túl higiénikus együtt mosni más cuccokkal,szóval külön mosnám őket.
2012. szept. 21. 10:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor tényleg a tetra lenne nektek a legjobb megoldás. Sokan azt már elvből kizárják, hogy "elavult", de nagyon jól tud működni bizonyos pelusokhoz.

Gumibugyi helyett én egy sima peluskülsőt javasolnék. Esztétikusabbak, meg gumibugyihoz már nemigen lehet hozzájutni.

[link]


Ez egész normális áron van. 2-3 db elég és annyi tetra pelus hozzá, amennyit szeretnél. Ha külön akarod mosni, akkor lehet, hogy egy hét is kellene, míg megtelne a mosógép, úgyhogy nem érdemes a mosógéphez méretezi a készletet. Inkább akkor fél mosással mossatok majd.

2012. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi! :) és hogy kell hajtani a tetrát? kell még bele valami, vagy csak a tetra, meg a külső rész és ennyi?
2012. szept. 21. 12:08
 6/9 anonim ***** válasza:
Itt találsz hajtogatási módokat, de mire nő a baba, ezeket a 70*70-es pelusokat nem fogod tudni ráadni, mert régebben magyobbak voltak a tetrák. Míg pici, addig 2. típust javaslom. Később pedig csak egyszerűen téglalap alakúra hajtva, ráfektetve a peluskülsőre és azzal együtt a babára adva.
2012. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kukkants be ide:

www.textilpelusvilag.hu

2012. szept. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tök érdekes, hogy mindig ez a honlap kerül itt elő. Kezdem azt hinni, hogy talán nem véletlen.
2012. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nekem bejött az oldal,megtudtam mindent. :) köszönöm szépen :)
2012. szept. 25. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!