Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt mosható pelusozós...

Vannak itt mosható pelusozós anyukák? Egy kis bíztatásra lenne szükségem.

Figyelt kérdés
Úgy érzem elegem lett, pedig nagyon eltökélt voltam. A következő a helyzet: Kisfiam 2 éves lesz, még pelenkás, végig moshatóztam vele, most született a tesója és vele is ezt terveztem, de elegem let, hogy szinte már naoi szinte kell indítani a gépet, folyton tergetek, és utána számoltam, h valyon tényleg megéri e? Mindne nap 60 fokos mosás, mosószer, áram, és akkor még ott van, h a nagyot csak itthon tudom ilyenbe csomagolni, ha elmegyünk valahova esély sincs, egy óra alatt átázik. Pedig nagyon jó minőségű pelusaim vannak, sok bambusz belső plusz betéttel, aio-k, abból is jókat vettem, de olyan 12 hónapos koar óta már csak 2 vastag betéttel tudom ráadni. Mit tanácsoltok? Ne adjam fel vagy inkább adjam el a készletem? Az elsobhatóval a mérhetetlenül nagy szemát ami zavar, meg az, hogy az egy vegyszeres műanyag cucc, ragasztóval és nem tudom elképzelni, hogy ha minden nap ebben van a gyerek évekig akkor nem szívódik fel semmi a szervezetébe. Mit tanácsoltok?

2012. aug. 28. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Én nem moshatózok, de értem amit írsz. Szerintem ennek csak akkor van értelme, ha később is teljesen környezetkímélően éltek. Később is találkozik vegyszeres cuccal és termel szemetet, akkor szerintem nem kell tovább csinálnod, ha ez nagyon megterhelő számodra.
2012. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Huhhh... a szemét engem is zavar, de nem hiszem hogy bármi káros anyag felszívódhat a pelenkából.Hiszen nem a bőrére ragasztgatom. Én eldobhatót használok amúgy, de minden tiszteletem azoké akik képesek bajlódni a moshatókkal. Szerintem amúgy nem valószínű hogy bárki megvenne egy használt pelenkakészletet akármilyen drága volt, úgyhogy ha idáig kitartottál, szerintem ne add fel.
2012. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Ne nehezítsd meg a saját életed. A lelkemben én is nagy környezetvédő vagyok, de nekem meg sem fordult soha a fejemben a mosható pelusozás, hiába zavar a szeméthegy utána. Elég apró láncszem vagyok a rendszerben, hogy számítson az én kupacom, ezzel magyarázom a kényelmességemet. Viszont a 2 évesednek kényelmes ez a megoldás? Hogy átázik hamar, vagy hogy ez befolyásolja, meddig maradhattok valahol? Minden elismerésem azoké, akik képesek erre időt szakítani, de ha már korlátokkal, kényelmetlenséggel jár, akkor érdemes átgondolni.
2012. aug. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugi! Mindenkinél van mélypont, fel a fejjel! :)


Az előző válaszolónak: sajnos nagyon is felszívódnak a vegyszerek az eldobhatóból. Én akkor ismerkedtem meg a mosható cuccokkal (esetemben először betéttel), amikor az eldobható betét olyan allergiát és pelenkakiütést csinált, hogy én is majdnem sírtam, mint egy kisbaba. Ez a probléma akkor szűnt meg, amikor átváltottam mosható betétre. Ezt megtapasztalva döntöttem úgy, hogy nem éri meg nekem eldobhatót használni, és a babámat sem csomagolom ebbe.


Kérdező: milyen mosószert használsz? Feltétlen kell az a 60 fok? A legtöbb pelenkának elég 40 is (ráadásul a bambuszt nagyon kevés mosószerrel lehet mosni, különben "megeszi" a szövetet, és átázik). A foltokra én mindig gallszappant használok, előtte besúrolom, és nagyon szépen kiszedi azokat. A nagynak azt tanácsolom, hogy a betétekre tegyél még tetrát, hogy atombiztos legyen. A legtöbb pelenka esetében ilyen trükkökre van szükség, mert a saját betétjük nem elég. Én azt tanácsolom, hogy ne add fel, behozza a ráfordított energiát, kitartás!

2012. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Kedves utolsó! Ha már így megszólítottál, nem én írtam, hogy nem szívódik fel, hanem a 2.válaszoló.
2012. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Egyetértek az egyik fentebbi válaszolóval:

nem kell a 60 fok, elég a 40, és az ecetes öblítés+ nátrium- perkarbonát elpusztítja a bacikat. A mosószóda pedig nagyon olcsó, én pl. 275 Ft- ért veszem.

Átázás: mivel mostad eddig a pelusokat?

miért mosod őket minden nap?

Én is két vastag bambusz betétek teszek ha elmegyünk itthonról, az én lányom is közel 2 éves.

Nem tudom, ismered- e ezt a programot, ki tudod számolni a fogyasztást, hogy anyagilag megéri- e:

[link]

2012. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Dm-es fehérekhez való mosóporral mosok, de néha ecoverrel. Most egy hónapja dreft babyvel mostam, de nagyon habzott, de azért azza mostam, mert abban nincs az az enzim adalék ami állítólag nem tesz jót a pelsunak, de akkor veszek mosószódát. Mindig 60 fokon mostam, ezen nem is gondolkodtam h lehetne 40-en is. Azért mosok kb minden nap, mert a nagy napi 6-7 pelust termel, a kicsi meg kb 10-et plusz a külsők, mert anyatejes, így sokszor a külsőt is mosni kell. Így már összejön egy 17-20 pelsuból álló nap adag, jó sok. Amúgy lehet tényleg sok mosószert használok, és nem tud rendesen kiöblítődni a szálakból? Ez probléma lehet, folyékony mosószerből úgy 180ml-t.Az sok? Öblítőt nem használok, de dupla öblítésre van állítva a gép, vízzel öblít.
2012. aug. 28. 14:10
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Így már értem a napi mosást, ne haragudj, az előbb elkerülte a figyelmemet,

Amit meggondolásra ajánlok:) : a kicsinek a napi mosandó mennyiségét úgy tudod csökkenteni, ha veszel 2- 3 külsőt, és a tetrát vagy prefoldot cserélgeted benne, ha nem lesz kakis a külső nem kell mosni, a tetra vagy a prefold kisebb helyet foglal sokkal mint a zsebesek vagy AIO- k.

Mosás: igen, eltömítheti a mosószer a pelust, ami miatt ázik. Nem csak az enzimmentességre(ami "leeszi" a bolyhokat) kell figyelni, hanem arra is, hogy szappan se legyen a mosószerben, mert a szappan dugítja el a szálakat. Pelus- és pénztárcakímélő megoldás, ha nem bolti mosószert használsz, hanem szódát. Az ecetes öblítés nem csak a bacik ellen tesz jót, hanem a mosószermaradványokat is kiszedi a pelusból!

2012. aug. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Megint én:): ha majd kiszámoltad a linkelt programmal, írd meg, légyszi, mi jött ki, kiváncsi vagyok. Állítólag pont két gyereknél a legjobb anyagilag a moshatózás, ha egyszerre pelenkások. Persze helyes mosási szokások mellett.
2012. aug. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Nekünk is allergiás pelenkakiütése lett a Gyermekünknek az eldobható pelenkától. Próbáltunk mi mindent, hogy elmúljon, de csak akkor szűnt meg, méghozzá teljesen, amikor mosható pelenkára váltottunk.
2012. aug. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!