Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy csinaljatok?

Ti hogy csinaljatok?

Figyelt kérdés

6 hetes babam van, nem tudom hogyan csinaljam, hogy jo legyen: peldaul miutan megetetem, megbufiztetem, elintezem minden bajat, elcsendesedik, s utanna leteszem az agyacskajaba aludni...a kerdesem az, hogy ameddig elalszik, addig ott ultok mellette es beszeltek hozza vagy hagyjatok hogy egyedul legyen,nezelodjon?

Nem tudom mit tegyek hogy ne erezze egyedul magat, de azt sem szeretnem hogy raszoktassam arra hogy csak akkor aludjon el ha mellette vagyok...


2012. szept. 20. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hagyd ott egyedül elaludni, később ez majd meghálálja magát. Nem lesz addig magányos, ne aggódj. Neki is pihenő idő van olyankor, majd mesélsz és beszélsz hozzá, mikor ébren van.
2012. szept. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első gyerekemet még altattam ringattam ölelgettem. Mai napig csak úgy tud elaludni ha mellette vagyok pedig 4 éves. A 2 éves öccse nem igényelte ennyire a testi kontaktust csak letettem és már aludt is. Ez a mai napig így van. Szerintem azzal teszel jót neki ha megtanítod szépen egyedül elaludni.
2012. szept. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%

Ne maradj mellette! Aludjon egyedül. Ha ott maradsz,akkor később is mindig igényli ezt.

Nem tudom, ki hitette el az anyukákkal, hogy a babának szüksége van az anyuka állandó jelenlétére.

Ha olvasod a kérdéseket, sokan panaszkodnak,hogy még WC-re sem tudnak elmenni a babától. Semmi baja nem lesz a babáknak, ha hagyják egy kicsit sírni.

2012. szept. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha el tud aludni egyedül, örülj neki. Ha nem, ne hagyd sírni.
2012. szept. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ok, koszi a valaszaitokat, mind hasznosak voltak, ugy fogom csinalni ahogy ti is mondjatok, leteszem az agyaba aludni, s ott hagyom, de ha felsir, bemegyek hozza
2012. szept. 21. 14:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Így van, ha aludni akar hagyd aludni, de ha felsír, nyöszörög akkor igenis tessék odamenni, megsimizni (sokszor ez is elég) vagy ha kell kivenni megölelgetni. Érezze hogy nincs egyedül, ha hív akkor ott teremsz.

Sok boldogságot a picihez!

2012. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
En hagyom aludni, de most is peldaul evett, letettem az agyaban, de meg nem alszik, hanem nezelodik, , ilyenkor nem tudom mit tegyek? uljek le melle es meseljek neki? vagy hagyjam hogy nezelodjon a semmibe?
2012. szept. 21. 14:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd nézelődni, ilyenkor fedezi fel a világot. A kezecskéit, a függöny ráncait, mozgó faleveleket stb. Még minden érdekli őket. Tehetsz a kiságyba valami szines dolgot, szalagot. Én terítettem egy cicás kispárnahuzatot az ágy rácsára imádta nézegetni, még beszélgetett is neki a kisfiam :)
2012. szept. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!