Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan aki nem szoktatt...

Van itt olyan aki nem szoktatta bilire babáját, hanem egyből wc-re, szűkítővel? Tapasztalatok? 10 hós baba anyukája

Figyelt kérdés
2009. aug. 1. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az elég nehéz lehet neki. Mert ugye másfél 2 éves kor körül alakul ki a visszatartási reflex, és mire felmászik a wc-re.... Szóval azért én biztos bilivel kezdeném mert könnyebb neki ha csak letolja a gatyát és ráül. Aztán ha már működik és mindig időben le tud ülni a bilire, akkor szoktatnám a wc-re.
2009. aug. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyerekem van.A 10 hós baba még pici a szobatisztasághoz.Ha van is eredmény,az inkább a véletlen műve,nem tudatos.A WC-vel kapcsolatban pedig az a tapasztalat,hogy sok kigyerek megijed tőle.Ráérsz még a tiedet szoktatni,de inkább majd a bilivel kezd.
2009. aug. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét keresztgyerekem egyből wc-re lett szoktatva, és nem volt semmi gond. De persze minden gyerek más.

Szerintem érdemes megpróbálnod mindenképpen, erőltetni gondolom úgy sem fogod.

22 hetes kismami

2009. aug. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy még picit várj. Én a sógornőm példáját hoznám fel neked. Ő bilivel próbálkozott. Persze az elején csak véletlen sikerült belepisilni, kakilni. Akkor már elmúlt 1 éves. Aztán kezdte élvezni, mert ha sikerült valami, akkor meg lett dícsérve és ez ugye motivál. Most másfél éves és a bilin 'olvas'. Élvezi. Nem ütközött nehézségekbe (a nagy wc-n kicsit nehezebben ülne, vagy esetleg valakinek fogni kell és esetleg sürgetve van emiatt, így eredménytelenebb lehet a próbálkozás) így viszont élvezi. Persze még nem szobatiszta, de jó úton halad. :)

Én, ha odaérünk bilivel próbálkozom. Szegénykém mire felmászna a wc-re. :D

2009. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te tényleg 10 hónaposan akarod rászoktatni a babádat a szobatisztaságra??!!
2009. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!