Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az olyan tápszert amit úgy...

Az olyan tápszert amit úgy kell elkészíteni hogy meleg vízben aztán visszahűteni, azt ellehet tenni a hűtőbe későbbre?

Figyelt kérdés
2012. szept. 22. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom egyik tápszert sem szabad hűtőbe tenni,hanem mikor elkészíted,kb egy órán belül el kell fogyasztani.Legalább is ez van írva dobozva.Vannak kórházak ahol be teszik a hűtőbe,de nem hinném hogy előtte meleg vízbe teszik hanem sima hideg vízbe,és úgy melegítik fel.
2012. szept. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én egy ideig betettem a hűtőbe, majd következő evésnél újra rákínáltam. De fájt a hasa tőle, és így leszoktam róla. Inkább csinálj kisebb adagokat.
2012. szept. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy éhes volt a kisfiam és csináltam gyorsan tápszert... Hát a gyors az relatív mert közben elaludt. Ezért kérdeztem.


Eddig olyan tápszerünk volt amit hideg vízben kellett megcsinálni és azt simán visszahűtöttem de ezt 70 fokos vízben kell készíteni aztán ihatóra visszahűteni. Hideg vízben nem tudom elkészíteni mert nem oldódik fel.

2012. szept. 22. 11:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom Beba tápszert kapott.Azt is meleg vízben kell elkészíteni.Én mindig forraltam előre elegendő vizet és mikor éhes volt akkor annyit melegítettem belőle mikróban amennyit megevett.És úgy készítettem el a tápszert.Nem kell 70 fokos vízbe csinálni,ha nagyon éhes akkor szegény nem tudja kivárni hogy kihűljön.Annyira melegítsd amit meg tud enni.

Az elkészített tápszert 1 órán belül neki kell adni.Én sose tettem hűtőbe,meg nem is melegítettem sose.

2012. szept. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most le leszek pontozva, de én számtalanszor raktam már hűtőbe a tápszert,mármint ami megmaradt, mert mondjuk bealudt közben a fiam vagy fogzáskor kisebb az étvágya, ami ilyenkor kiszámíthatatlan. SOHA nem fájt a hasa, soha nem volt semmi baja.. A megmaradt tápit a következő alkalommal kiegészítettem egy teljes adaggá és ennyi.

Én egyébként úgy csinálom, hogy forralok vizet, kiöntöm egy részét egy külön üvegbe (kupakos), aztán ha evésidő van, a vízforralóban maradt vízet pár pillanatig forralom/melegítem, ami ha éppen jó hőfokú, simán használom tápszerbekeveréshez, ha pedig túl forróra sikerült, akkor a cumisüvegbe öntök némi mennyiséget és a külön üvegbe töltött (de már kihült) vízből egészítem ki, s állítom iható hőfokúvá. Ennyi.

Szóval, én azt javaslom kedves kérdező, hogy próbáld ki a maradék elrakását hűtőbe, max ha azt veszed észre, hogy a babád hasa fáj, akkor legközelebb nem teszed.

(szerintem elég drágák a tápik ahhoz, hogy kiöntözgessük a csatornába, s 1 hűtőbetevéstől semmi baja nem lesz..)

2012. szept. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!