Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hós, de nem rág, csak a...

9 hós, de nem rág, csak a pépes ételt eszi meg. Mi a hiba?

Figyelt kérdés
A pépesített cuccokból viszont jó sokat bír enni, az adagja főziből/gyümiből 250 g körül. Hiába adok babakekszet a kezébe, kicsit megnyálazza és eldobja. Néha vacsi előtt a kenyérhéjat szopizza, de többnyire félrenyelés a vége. Kiflicsücsköt a kezébe sem veszi. Darabos 8 hós főziktől sír, összeturmixolva simán eszi. Csak forgatja a darabokat a szájában mig ki nem jönnek vagy félrenyeli. 2 foga van még csak, de jönnek a felsők , csak nagyon lassan. Mit rontok el? Hogy szokassam meg vele? Vagy pépen fog élni még egy évig? Vagy meddig?
2009. aug. 1. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld neki úgy, hogy kicsi darabokat azért hagysz a kajába. Vagy pl én az őszibarackba (Kecskeméti) teszek párolt alma darabkákat.

Esetleg csak egy egy ételt (gyümi) adj neki darabosan és, ha már megeszi akkor a többit.

De ha csak 2 foga van szegénynek akkor ne várj tőle túl sokat! Az enyémnek ekkor már 4 foga volt.

Mivel hátul csak később jönnek a fogak a jó emésztés érdekében nem szabad a gyomrukat megerőltetni a darabos ételekkel.

Ha nem kell neki egyáltalán akkor várj egy hetet, próbáld újra és így tovább.

2009. aug. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamám - akinek 6 gyermeke van - mindig azt mondta, hogy : mindennek eljön az ideje! A kicsi vagy még nem érett meg rá vagy nem tudja megrágni a darabos ételt. Egyet értek az előző hozzászólóval, időszakonként újra kell próbálgatni, egyszer csak menni fog!
2009. aug. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

az én babám úgy szokta meg a darabos ételeket, hogy a mi ételünkből mindig kellett neki adni kóstolót :) és az ugyebár darabos volt.

egy idő után ez olyan jól ment, hogy a saját ételében sem zavarta és megszűnt az öklendezés.

ez kb. 9-10 hónapos kora körül volt.

2009. aug. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem vagy még lemaradva semmiröl, egyen csak még pépeset ha csak azt szereti!
2009. aug. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mi pont így voltunk. aztán nyáron rákapott a gyümölcsre, főként a barackra, és azt darabolás nélkül falta, természetesen a puha gyümölcsöt. csak úgy tolta oda a kezemet a pici szájához. azóta megeszi a darabosat is :D
2009. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ne aggódj, az enyém sem nagyon kapálózott a darabosokért, aztán hirtelen nem eszi meg a turmixolt cuccost egy ideje. ma meg kivette a bátyja kezéből a megpucolt őszibarackot és egyedül leszivogatta. 9 és fél hónapos, épp csak kibújt alul két foga. hidd el, hirtelen fog váltani, és mikor megtörténik, akkor meg azon morfondírozol majd, hogy nem lenne-e jobb mégiscsak turmixolni...:)
2009. aug. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi minden választ! Jókat írtatok. Kicsit rossz, hogy ugyanilyen korú kis barátnője szintén 2 foggal simán fal mindent, ő meg sem fogja... Jó, tudom, nem hasonlítgatunk. Várok még kijön 2 újabb foga, addig nem erőlködöm:))
2009. aug. 4. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!