Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak anyatejes 10 hetes...

Csak anyatejes 10 hetes lányom 5-6 naponta kakil. Segítene, aki hasonló helyzetben volt?

Figyelt kérdés
Nem szenved ettől, jó kedvű, nyugodt kisbaba, akit nem gyötör ez, hogy csak ritkán kakil. Ma volt az 5. kaki mentes napunk, változatlan nem szenved viszont szerintem kevesebbet eszik. Eddig két mellből szoptattam, de ma már este sírt, tolta el a cicit, mikor a második mellem akartam adni. Hőmérőznétek? Visszaáll az étvágy ha kakil? Ti mit adtatok neki inni, hogy segítsen vagy Ti mit ettetek?

2012. szept. 22. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha anyatejes, akkor normális a ritka széklet. Ilyenkor az összeset felhasználja.

Ha nagyon aggódsz, egy pici, enyhére főzött, kicsit cukros kamillateát adj neki reggel, "éhgyomorra".


Azért is elutasíthatta a másik mellet, mert már beállt az elegendő tejmennyiség. Majd 3 hónapos kora körül lesz még egy növekedési ugrása, akkor jó sokat akar majd szopizni, ne ijedj meg :)

2012. szept. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én fiam 8 hónapos és ő se kakil sokat de már rég óta. Mindenki nyaggat hogy kérdezzem meg a védőnőt hogy normális ez. Sok helyen olvastam hogy az. A baracktól szokott rendesen minden nap kakilni. Szerintem normális hisz sokat mozognak :)
2012. szept. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Anyatejes babánál teljesen rendben van a ritka széklet. A kevesebb evés meg simán lehet attól, hogy már beállt a kereslet-kínálat, vagyis nincs szüksége a babának a másik melledre is (az enyémek soha nem is ettek két mellből). Nincs okod aggodalomra. Amúgy meg a babák nem gépek, ne várd, hogy mindig ugyanannyit egyen, képtelenség, te sem eszel minden evéskor ugyanannyit.
2012. szept. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam ennyi idősen volt,hogy 6-7 napig nem produkált semmit;aztán ha igen azzal nem volt probléma állagát tekintve.Tehát nem arról van szó,hogy szorulása van,csak ahogy korábban is írták,egy ilyen pici baba az anyatejet csaknem 100%-ban tudja hasznosítani.Így természetesen nincs is mit kakálnia.

Ne aggód túl a dolgot!Ha látod,hogy kiegyensúlyozott,jókedvű,akkor biztos lehetsz benne,hogy minden rendben van. :)

2012. szept. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a megnyugtato valaszokat. Most is itt gogicsel, mosolyog, rugkapal mellettem. Akkor minden rendben! Koszi
2012. szept. 23. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!