Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tettetek a kiságyba a...

Mit tettetek a kiságyba a kókuszmatrac fölé? Elég simán a lepedő? Kell alá pléd, vagy vizhatlan lepedő is?

Figyelt kérdés
Újszülött baba esetén kérdezném.Mert a kókuszmatrac elég kemény is,meg hát ha véletlen pisis lesz...
2012. szept. 23. 00:36
 1/6 anonim ***** válasza:
A kókuszmatracban pont az a lényeg, hogy szellőzik, és viszonylag kemény, ezért egészséges a babáknak. Én nem teszek rá semmit (ugye rajta van a gyári huzat), csak a lepedőt. Eddig még nem volt olyan baleset, hogy a matrac is kapott volna, de valahogy biztos lehet tisztítani.
2012. szept. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Babeli Zurzavar ***** válasza:
a legolcsobb es legpraktikusabb ha betegalatetet teszel ala,nekunk jo szolgalatot tett!
2012. szept. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Újszülött babánál még nem gyakori a baleset,mivel sokat eteted,így ha észre veszed,hogy alkotott valamit a pelusba,gyorsan tisztába tudod tenni.

Nekünk is kókusz matrac volt/van a kiságyban és ahogy korábban már írták,annak pont az a lényege,hogy kemény legyen.Így ad fix tartást a gerincének,ami nagyon fontos egy ilyen pici babánál.

Én a Tesco-ba vettem (de gyakorlatilag az összes bababoltba is lehet kapni) kimondottan ágy védő "fóliát".Nem tudom mi a pontos neve,de 60x120-as és 70x140-es méretben is lehet kapni.Egy nagyon vékony műanyag lepedő,ami tökéletesen észrevétlen marad a lepedő alatt.Kimondottan a balesetekre van kitalálva.Én félbe hajtva tettem alá a kisfiamnak;így bőven tudott a matrac szellőzni.

2012. szept. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem tettem rá csak a lepedőt. Egyébként kádban ki lehet mosni, ha úgy alakul, de ugye télen elég nehezen szárad :S
2012. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én semmit nem tettem rá, csak a huzatát, meg lepedőt több rétegben. Nekem volt már baleset is, igaz inkább buki meg kis pisi, de simán kiszáradt,szag nélkül,igaz nem 2 decivel küldte meg a fiam:)

Én úgy tudom,hogy pont nem szabad elzárni a szellőzését, és a tapasztalat szerint is simán kiszárad!

2012. szept. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Vízhatlan lepedőt semmiképp nem ajánlom, mert az nem szellőzik, és leizzadhat miatta a baba.

Én magam alá tettem még az elején, hogy ne legyen tejes a lepedőm, mert éjjel is állandóan ömlött a tejem, de mindig totál leizzadtam miatta, úgyhogy már nem használom, és ezért a baba alá sem tenném.

2012. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!