Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tisztítjátok a foltokat...

Hogyan tisztítjátok a foltokat a babaruhákról (széklet, hányás, stb. ), ha érzékeny a baba bőre?

Figyelt kérdés

4 hetes a kisfiam és a textil pelusokból(nem pelenkázásra használom!) és a kis ruhákból a finom mosószer, amit használok nem viszi ki a foltot, viszont nem tudom milyen folttisztítót használhatok, amitől nem lesz kiütéses a bőre.

Tapasztalatok?


2009. aug. 2. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
rögtön áztassd be a ruhadarabot...én folyékony Arielt használok, és amikor a mosógépbe teszem a ruhát, a foltra is teszek mosóport. De én használok domestos fehérítőt is. Sztem ha áztatás után, alaposan kimosod és átöblíted a ruhát, nem lesz baja a babád bőrének.
2009. aug. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Még a friss foltot gyorsan kis hideg vízzel átdörzsölöm, így a mosóporom kiveszi a foltok többségét (non-bio-t használok a Lidl-ből). Én a makacs foltokat folttisztítózom, aztán kimosom kétszer is a ruhácskákat mosógéppel, nehogy valami baja legyen a baba bőrének.
2009. aug. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sajna nekem a domestos fehérítőtől kiütéses lett a bőre, azt már próbáltam. Az azonnali beáztatást ki fogom próbálni, de sajnos nincs mindig időm rá, mivel ha lehetne a kisfiam egyszerre két embert is lefoglalna:-)

Még a mosószódát nem próbáltam, van valakinek tapasztalata?

2009. aug. 2. 11:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Fürdőszobában van egy vödör, rögtön abba dobom bele a cuccot.

És öblítő helyett ecetet használok. (az kiviszi a maradék mosószert+fertőtlenít)

2009. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hideg vízzel lemosom a kakit a ruháról, vagy benedvesítem vízzel a foltot, majd rózsaszín vanisht egy üres ablakmosó spriccelős flakonba öntök, s azzal a foltot befújom cseppet megdörzsölöm, s hagyom úgy, majd mosásnál kijön. A pelenkákat próbáld sima hipós vízbe áztatni, majd mégegyszer indíts el egy öblítő programot ha lejárt a mosógép
2009. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!