Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt? Babám 18...

Miért csinálja ezt? Babám 18 hónapos, és mostanában nem akar egyedül elaludni! Eddig letettem a babaágyba, és mehettem ki a szobából, csendben elaludt. Most meg üvölt, sír, kiabál utánam, és csak akkor nyugszik meg, ha a kezembe veszem!

Figyelt kérdés

Éjszaka is felkel,és egyből anya után kiabál!

Miért van ez?Mit csináljak,hogy jobb legyen?


2012. szept. 23. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
Minden gyerek ilyen, idővel majd kinövi.
2012. szept. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem fogja kinőni. Hagyd, hogy sírjon. Ha látja, hogy nem ér el vele semmit, akkor néhány nap után újra alszik majd egyedül.

Lehet, hogy rosszat álmodott, és azért kel fel. De ha felveszed, akkor sokáig kelhetsz hozzá éjjelente.

2012. szept. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szeparációs szorongás, második felvonás. :) Meg aztán elérkezett abba az életkorba, amikor ráébred, hogy neki is van akarata, véleménye.

Én annak vagyok a híve, hogy amikor baja van, akkor legyünk ott neki. Szóval ha ő úgy szeretne elaludni, hogy az ölembe veszem, akkor most egy darabig úgy altatnám, nem csinálnék belőle ügyet.


A fiunk másfél éves koráig velünk egy ágyban aludt. Utána kapott külön szobát. Imádta. Most hogy megszületett a hugi, újabban sokat átjön ő is (22 hónap a korkülönbség), és gyakran velünk alszik. Nem gondolom, hogy ez évekig így lesz, csak most éppen több közelségre vágyik.

2012. szept. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Nem fogja kinőni." Pfffff :DDDDD
2012. szept. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-rs, hogy te milyen szivtelen vagy. Kepes lennel egy rosszat almodo gyereket sirni hagyni? Az en anyukam ilyenkor viragos mezorol meselt, olelgetett, nyugtatott stb. Szegeny gyereked...


kerdezo, az en 11 honaposom is ezt csinalja mar 3 honapja. Nem akar elaludni egyedul, csak a karomban. Nappal is karban alszik el es utana teszem az agyaba. Mondjuk o ejjel nem kel. Remelem hamar leszokik rola, de ha most erre van szuksege, akkor ez van. Inkabb hagyom magamon elaludni max. Fel orat, minthogy a sirasat hallgassam orakon keresztul. Ugyanis o nem alszik bele a sirasba.

2012. szept. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Nem fogja kinőni"

Tényleg...nagyon sok 40-50 közötti gyerek sír fel még mindig álmában, üvötve és csak akkor nyugszanak meg ha ringtaják őket.


Az én fiam 15 hónapos és kb 4 napja kezdte el azt amit leírsz, csak nekem nem is alszik vissza, vagy csak órák múlva. Ma 1-től reggel 6-ig ment a buli 20 perces alvásokkal.

Szeparációs szorongás....na de mindig???

2012. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lányom 13hónapos múlt.

1 éves koráig a saját szobájában aludt egyedül.Aztán egyszerre jött 4 őrlő foga és minden borult.Már kijöttek a fogacskái,de nem hajlandó este a saját szobájába aludni,csak közöttünk a francia ágyon és órákkal később ha megpróbálom letenni a saját ágyába akár milyen mélyen is alszik rögtön felébred és üvölt.Megpróbáltam a hagyjuk sírni módszert,de még több mint fél óra múlva is ordított,nem sírt,mert könny nem jött a szeméből,na szóval meguntam és átvittem közénk,azóta is ott alszik.Ennek már 1,5hónapja.Nem tudom mikor kerül vissza a saját helyére...

Szóval én sem tudom a megoldást sajnos.

2012. szept. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Én nem hagyom sírni,mert az biztosan nem tenne jót a kis lelkének!

Szerintem nem azt tanulná meg,hogy elaludjon,hanem,hogy anyára nem számíthat,hiába hívja!Ráadásul,neki nem kell megtanulnia az alvást,hiszen eddig nem volt vele semmi gond,csak most valami gubanc van....mindegy,majd alakul.

Ezek szerint nem egyedi az esetünk :)

2012. szept. 24. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!