Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Nagyon megijedtem, a...

Anyukák! Nagyon megijedtem, a szemem is kisírtam az ijedségtől! Szerintetek van mitől félnem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hós és elég rosszul mozdult,mert feltérdelésből hanyatt esett és beütötte a kis buksiját,csak úgy koppant.

Utána hosszú percekig keservesen sírt.

Aztán fürdött,megvacsizott és már alszik.

Úgy viselkedett mint egyébként szokott.

Csak én vagyok halálosan ideges,ilyen még nem volt és amúgy is első gyermekem.

Le sem merek feküdni,nehogy a koppanás miatt az éjszaka legyen vele valami...

Szerintetek?Ugye csak túlaggódom?Agyrázkódást kaphatott?

Ha igen,azt már észrevettem volna?


2012. szept. 23. 21:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Ha komoly baja lenne, már észrevetted volna! Ne aggódj, ha evett, és minden rendben, úgy gondolod,hogy "normális" akkor nincs baj. Nem te vagy az első anyuka, akinél a gyerek koppan a földön, és nem is az utolsó. :)

Ha az esés után rögtön felsírt, nem "ájult" el, akkor nincs semmi komoly baj. Viszont ha éjszaka, vagy holnap furcsaságot tapasztalsz, menjetek el a biztonság kedvéért az orvoshoz.

2012. szept. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi ma jártunk majdnem így,sprintet futottam, hogy elkapjam.Szerencsém volt,mert odaértem.

Ha nem láttál rajta semmi különöset,ugyan olyan volt,mint egyébként szokott,akkor nem kell aggódnod. :) Ha agyrázkódást kapott volna,azt észre vennéd (koordináció például,stb.)

Én is mindenen aggódtam,nálunk is első baba.

Én ilyenkor azt szoktam csinálni,hogy este többször megnézem,meghallgatom hogy szuszog,de nem keltem fel.

Ők hamarabb túlteszik magukat a dolgokon,mint mi azt hinnénk.

2012. szept. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
én a félévesemet ejtettem ki anno a babakocsiból.arccal előre a betonra.gondolhatod mit éreztem akkor.semmi baja nem lett szerencsére.hidd el fog még nagyobbat is esni.
2012. szept. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
74%
szia nem vagyok szakértő de szerintem ha komoly baj lenne lenne dudor a buksijàn és vmi jele lett volna!pl eszmélet vesztés!de ha úgy làtod és ez megnyugtat hìvd fel az ügyeletet és kérdezd meg mi tévő legyél.én ezt tenném de én tùlaggòdòs anyu vagyok:-)
2012. szept. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Jól össze vannak rakva, ilyenkor a csontok még valahogy "puhábbak". Néhány ilyen eset van, aztán megtanulnak "ügyesen esni". Ennél az a "rosszabb, amikor álló helyzetből dobnak egy hátast, és fejjel neki a járólapnak... :o/

Kibírják. Sajnos hiába állsz másfél méterre, az egész egy pillanat műve, másodperc tört része.

A sírás "normális" ilyenkor. Ha rendesen ment utána az esti rutin, akkor semmi baj nincs.

Jól kialussza, fel a fejjel!

2012. szept. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egyből fölsírt és azóta is jól van, szerintem nem kell aggódnod. Ha baj lenne, észrevennéd, mert egy ilyen huppanás után talán még jobban odafigyelsz mindenre ami szokatlan. Szóval ne aggódj. Az én lánykám mindent megtesz, hogy összetörje magát. Esett már le az ágyról, vágta magát fejjel előre a betonba, Esett le a székről. Eddig még nem történt baj, de nem csodálkoznék, ha besikerülne neki egy agyrázkódás valamikor.
2012. szept. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Anyukák!Köszönöm az eddigi válaszaitokat!

Tudom,hogy fog még esni és meg kell barátkoznom ezzel a gondolattal:-(

Hátha már a következőt jobban viselem...

2012. szept. 23. 21:33
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Ez megesik mindenkivel. Nem kellemes, de minden gyerek így nő fel. Az agyrázkódás jelei: koordinációs zavar, szédülés, eszméletvesztés, esetleg hányás. Ezek szinte azonnal jelentkeznek. Ha fektetésig nem tapasztaltál ilyet, tessék megnyugodni. Gondold végig racionálisan. A koponya varratok még nem csontosodnak be ilyen kicsi gyereknél, a csontosodás majd tizenéves korban lesz teljes, 30-as évei körül kezdenek a varratok felszívódni, és idős korra tűnnek el teljesen. Akkor lesz a koponya egybefüggő, sima felületű. A természet okos tervező. Pont azért van így, hogy születés közben könnyebben kiférjen a kis feje, aztán az első 10 évben esik a legnagyobbakat a gyerek. Ekkor még a laza csontkapcsolatok elnyelik az ütés okozta rezgési energiát, tompítják az ütődés erejét. Semmi baja nem lesz. Legközelebb már tudni fogja hogyan kell esni, mert azt is meg kell tanulnia, és sajnos a saját bőrén. Nem akarlak elkeseríteni, de a java még csak most jön, mikor járni tanul majd.
2012. szept. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyobb egyszer leesett a nagyágyról és olyan szerencsétlenül, ha buksiját beverte a kiságy peremébe...:( Zokogott, és én is majdnem vele, nem vérzett, nem tépödött fel, de hiába nyomtam rá hideg vizes ruhát, lett egy pukli rajta...Azt figyeltem, h utána nem hány-e, nincs -e rosszul, nem alszik-e el 10 percen belül...mert ezek az agyrázkódás klasszikus tünetei...Hála az égnek ezzel a puklival megúsztuk, de vagy 3 napig bennem volt a tüske, h mekkora egy felelőtlen anya vagyok én....nagyon rossz volt....aztán próbáltam rá jobban vigyázni....Most a kisebbel is vannak kisebb balesetek, de már annyira nem marcangolom magam, mert rámenne az idegrendszerem; inkább arra koncentrálok, h a veszélyhelyzeteket hamarabb "kiszagoljam".
2012. szept. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utolsó két válaszolónak is köszönöm.

Tényleg nagyon rendesek vagytok mindannyian.

Azt hiszem megnyugodtam:-)

Köszönöm!

2012. szept. 23. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!