Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes kisfiamnak kiütéses a...

VargaNoemi86 kérdése:

6 hetes kisfiamnak kiütéses a pofija, kicsit a nyaka és a füle is. Mitől lehet? Mivel ajánlatos kenni?

Figyelt kérdés
A jobb oldalán a pofijának piros kicsi majdnem összefüggő pöttyök vannak, még anyatejes, de nem szopizik, üvegből eszik.Lehet hogy éjjel bukik és az csípi neki ki de már jópár napja megvan nem múlik nagyon...vagy talán olyat eszek mait nembír?de miért csak a kis arcán jönnek ezek ki?Segítséget köszönöm!!!

2012. szept. 25. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy erős a tejed,nekem anno a védőnő azt mondta egy kicsit hanyagoljam a tejtermékeket és a tojást. Nem múlt neki elvittem dokihoz és írt fel egy krémet nemtudom már a nevét és pikk-pakk elmúlt neki pár nap alatt. De hallottam pl olyat is hogy valaki azt mondta anyatejjel kenjék be a pici pofiját én nem próbáltam nemtudom.
2012. szept. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pici babáknál ez előfordul. Egy-két hét és elmúlik, ne izgulj. Teljesen normális jelenség.
2012. szept. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

hala istan csak kis arcán jön neki.

ez az ugynevezett tejkiütés ami a tejfehérjétöl van.

minden bab mindegy hogy anyatej vagy tapszer kiütödik van aki nagyon van aki kevésbé.

addig normalis mig max a mellkasig terjed es pár hetet van max.


mindkét gyerekemnél szaraz lett a bör ott, én rendes baba arckremmel kentem nekik. semmi képpen se kend erös zsíros kremmel és cinket tartalmazóval sem (popsikrémek).

2012. szept. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is ezekre gondoltam de mivel első babam és nincs ebben senki ismerősnek tapasztalata gondoltam lesz pár anya aki már átélt hasonlót. Délután azért felhívom a házidokit, hogy mivel kenjem neki...de nagyon köszönöm mindenkitől a segítséget!!!
2012. szept. 25. 13:12
 5/8 gabszem ***** válasza:
ez tejkiütés lehet, ami teljesen normális ebben a korban. Nekünk a doki írt fel gyógyszertári krémet, amitől pár óra alatt elmúltak a pöttyök. Azóta is ha néha kipattog akkor bekenem vele.
2012. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én babámnál is ez van. Az anyatejben levő laktózt nem tudja feldolgozni a pici. Érdemes elhagyni minden tejterméket, a picinek pedig vadárvácska teát kell főzni és azzal ecseteld a kis arcát . :)
2012. szept. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát meglepett de azt mondta a doki, h valószínű változtattam a mosószeren vagy valamin és erre allergiás a kicsi de lehet az anyatejtől is....köszi uh most tesztelek...elhagyom amiket újat vettem és meglátom elmúlik e....azért köszönöm nektek.
2012. szept. 26. 10:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Kicsit logikátlan az orvosod.

Ha mosóportól lenne akkor miért ott van ahol a gyerek teste nem érintkezik a ruhával vagy is az arcán. ha mellkasán lenne vagy hátán egyértelmüen lehetne mosószerre gyanakodni, de az arcával nem érintkezik, így felejtös.

Egy orvosnak ránézésre látnia kellene a tejkiütést, és tudni hogy ez minden gyereknél elöfordul mindegy mit eszik, mert a tejfehérjétöl van. elmúlik magától.

2012. szept. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!