Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Mennyi ideig szokott...

Anyukák! Mennyi ideig szokott tartani a megfázás? Mennyi ideig kell orrot szívni?

Figyelt kérdés

Gondolom addig, míg folyik az orra, szörcsög, jön a váladék. Már 4 napja meg van fázva a lányom (pár nap és 1 éves), de csak az orra folyik, más panasza nincs. Utálom az orrszívót, annyira sír tőle... Meg a sok szívástól ma már pici vér is jött a váladékkal. Pedig 5 óra telt el az utolsó szívástól. Meddig tart ez még??? A doki a Nasivint javasolta, de gondolom az nem fogja kigyógyítani a megfázásból... Mit lehet csinálni, hogy hamar meggyógyuljon? Vagy a fogzástól folyik ennyire az orra? Szerintetek?

Köszönöm a választ.


2012. szept. 25. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok anya, de van egy pici testvérem. Általában 4~5~6 napig tart. Szerintem attól, hogy jön a foga, nem szokott lenni. Gyógyulást!
2012. szept. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Neked! Remélem tényleg hamar elmúlik, mert már a tököm tele van az orrszívással... Szombaton mennénk Romániába, de így eléggé kétesélyes, hogy 12 órán át nem tudom kiszívni az orrát. :(
2012. szept. 25. 17:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Fújod előtte neki valamilyen tengervízes orrspray-vel? Sterimar Baby, Phisyomer Baby stb...Fújj az orrába vele, várj egy kicsit míg kicsorog, aztán a másik orrlyukba fújj, és utána szívd csak neki a porszívóval. A Nasivin Sanftot meg utána fújd az orrába. Mi csütörtök óta szenvedünk (2 éves), és jövő hét után műtétje lesz, remélem a héten meggyógyul, mert elhalasztják neki, ha beteg. Nekem van kézi orrszívóm, elektromos, de csak akkor jó, ha már vizes az orrfolyása, a sűrű váladékot nem hozza ki. Ha a kicsidnek már látod, hogy csüt-péntek felé már ilyen, akkor ruházz be egyre, és avval út közben is tudod szívni neki. Nekünk Graco van, de van sok fajta, akár használtan is nézhetsz, ha át tudod venni személyesen, és akkor nem kell lemondani az utat.
2012. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm Neked is! Közepesen sűrű, és fehér a váladék. (Bocsánat, ha gusztustalan.) Most egy pesztonka orrszívót néztem ki, vajon jó? Alig 1 órája szívtam ki az orrát, de megint szörcsög. Ááá...
2012. szept. 25. 18:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a pesztonkát, sajnos, de arra figyelj nála, hogy működjön elemről, mert elég soknak nem jó, és csak hálózatról megy. Mindenképpen sűrűn szívogasd neki, meg fújd a tengervízes spray-vel! Szerintem hamarosan elvizesedik neki, ha nem sárgás és nagyon sűrű, az már jó jel! C-vitamint kap? Én ilyenkor mindig emelt adagot adok neki, Cebionból reggel-este 10 csepp!
2012. szept. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megint az 1. vagyok. Az orr sprey tényleg jó ötlet. Szerintem addigra elmúlik. De ha mégsem akkor vegyél kézi orrszívot. Tudod, fő a pozitív gondolkodás:menni fogtok, egészségesen! :-) :)
2012. szept. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eltarthat 2 hétig is, ha apránként enyhül vagy legalábbis nem súlyosbodik, nincs gond. Tengervizes orrspray-t használj vagy cseppents kamillateát az orrába naponta akárhányszor, ezután 10-20 perccel szívd ki, szintén akárhányszor. Szívni addig kell, amíg folyik az orra, szörcsög. Apránként lehet ritkítani, mi is most vagyunk egy megfázás vége felé, egy hete még pár óránként szívtunk éjjel is, most már csak reggel kiszívom, holnap talán már akkor se kell.

Elvileg Cebiont lehet adni immunerősítőnek, hogy hamarabb meggyógyuljon.

2012. szept. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!